Oct. 1914.] Overzicht van eenige buitenlandsche Tijdschriften. weten, dat bij den aanval tot het laatste moment door het zuster- wapen gesteund zal worden en dat daarbij een kleine kans bestaat dat hij zelf getroffen wordt. Uit de conclusie B. volgt, dat het in heuvelachtig terrein alles be halve een wet van Meden en Perzen is, dat de inf. stelling ±500 M. vóór de eerstgekozen art. opstelling genomen kan worden (zie G.H.), maar dat, teneinde te voorkomen, dat de inf. stelling op de eene plaats op 800 elders op 200 M. daarvoor genomen wordt en daar door te sterk van de rechte lijn zou afwijkende inf. stelling de basis moet vormen (zooals ook de Ned. G. H. voorschrijft) en daarachter op doelmatigen afstand de art. moet worden opgesteld. In hetzelfde No. vindt men de voortzetting van een artikel over verpleging, welks schrijver toont een goeden kijk op strategische en tactische eischen te hebben, voorwaar een belangrijke zaak voor een intendant, heel wat gewichtiger dan het artikel „inkt". Voorstanders van de ontheffing van troepencommandanten van admin. beslommeringen vinden gulden woorden op blz. 241: Le röle de l'administration militaire doit cesser d'être un róle de controle pour devenir, ou redevenir enfin ce que doit être un Service. Qu'il y ait des officiers généraux autant qu'il le faudra a la tête des Services Mais que ce soit pour assurer ce Service et non pour critiquer la manière dont s'en acquittent des gens dont ce n'est pas le métier. Chacun a sa place: l'administrateur a ses bureaux et dans ses magasins, le chef de troupe sur le terrain de manoeuvre. Tenslotte vermelden we eenige mededeelingen omtrent gebruik en betaling van Inl. hulptroepen in N. Afrika; over oefeningen gedurende meerdere weken in verschillende kampen, waarbij steeds aan de inf., cav. of (en) art. wordt toegevoegd tot het houden van gevechts exercitiën in groote samengestelde verbanden. Aan dit laatste moest o. i. in Indië veel meer aandacht worden gewijd. Zij zijn én voor de Br. Cn én voor de a. s. Br. O èn voor den troep heel wat nuttiger dan de eeuwige detachementsoorlog op het slagveld bii kg. Ambon. Omtrent Italië wordt vermeld, dat om in kadertekort te voorzien (tout comme chez nous) gepensionneerde onderofficieren weder in dienst worden genomen. In Frankrijk is men doende de leeren riemen der uitrusting te vervangen door banden van gehaakt katoen, vergissen we ons niet dan is deze maatregel in Engeland reeds ingevoerd. Het geeft een gewichtsbesparing en een boel minder onderhoud. Een proef bij ons verdiende alle aanbeveling, waarbij dan tevens de geheele uit rusting eens duchtig herzien kon worden, wat geenszins weelde zou zijn. 982

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 84