ïlfe mm Beschrijüing en gebruik der patrouille- telefoon Dan mix en Genest. ÊÉ&ls Aangezien binnen korten tijd de bovengenoemde veldtelefoon bij de infanterie en cavalerie zal worden ingevoerd voor het gebruik op meerdaagsche oefeningen en manoeuvres, en de bijgevoegde be schrijving onvoldoende is, heb ik eene meer uitgebreide samenge steld. Een en ander naar aanleiding van een cursus te Tjimahi met de officieren der infanterie gehouden. Tot goed begrip van het geheel is als inleiding een overzicht gegeven van de principes waarop de onderdeelen berusten. Onder een telefoon verstaat men een toestel, waardoor, langs electrischen weg, over groote afstanden geluiden worden overge bracht. Bell v/as de eerste die een bruikbare telefoon wist samen te stellen. Schematisch zijn twee telefoonstations van Bell voorge steld in figuur 1. Elk station bestaat uit een magneet TV Z en Af1 Z1, beide in dezelfde richting omwonden door dun geïsoleerd draad. Voor de gelijknamige polen van beide magneten zijn weekijzeren trilplaatjes T en T\ aangebracht. De einden van de draadomwin- dingen zijn met elkaar verbonden door geleidraden. Spreekt men nu tegen hei trilplaatje T dan geraakt dit in trilling en zal den magneet TV Z naderen en zich daarvan verwijderen. In de draadomwinding van TV Z wordt daardoor een wisselstroom opgewekt, waarvan het aantal wisselingen afhankelijk is van het trillingsgetal van het trilplaatje. Het trillingsgetal van de mensche- lijke stem varieert tusschen 435 en 4000 per seconde. Die wisselstroompjes worden door de geleidraden naar het station B gevoerd en doorloopen daar de draadomwinding van den magneet TV1 Z», welke laatste dus beurtelings versterkt of verzwakt wordt en wel afhankelijk van het wisseltal der stroompjes. De 899 I. M. T. 1914. 60.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 1