bij de Brigade ingedeelden geneeskundigen dienst. [Nov. 1914. plaats, welke in de nabijheid der Hd. V. is gelegen aan den grooten weg. Van daar worden zij voor zooveel noodig met eigen of gerequireerde voertuigen weggezonden. De aangehouden gewonden worden gesplitst in twee categorieën, n. 1. die, welke binnen kort weder genezen zullen zijn en dan naar den troep teruggezonden en die, welke voorloopig onvervoerbaar zijn, dan wel spoedig zullen sterven. Beide categorieën worden in de nabijheid van de Hd. V. geschei den onder dak gebracht. Het noodig geachte materieel voor de Verbandsectie is vermeld in bijl. 5. Ten einde de troepen der Brigade ook geneeskundig te kunnen verplegen, zonder al te afhankelijk te zijn van de maga zijnen van geneesmiddelen of apotheken in de garnizoenen, dient een kleine, „veldapotheek" te worden ingevoerd, welke, met oordeel samengesteld en in een kist verpakt, op een verbandkar zal kunnen worden medegevoerd. Samenvattende, komt dus ons voorstel tot reorganisatie van den Militair Geneeskundigen Dienst, ingedeeld bij een Brigade, in den oorlog tegen een B. V., op het volgende neer: De Geneeskundige Sectiën, voortaan Verbandgroepen, blijven bij de bataljons ingedeeld, doch zij richten uitsluitend (en in beginsel twee) hulpverbandplaatsen op. Het materieel daarvan wordt vervoerd, op daartoe ingerichte karren. De Verbandsectie, vormt, als voorheen, de Hoofdverbandplaats, doch heeft een eigen Chef en wordt in beginsel altijd opgericht, als de brigade een ernstig gevecht aangaat, omdat zij nauw samen hangt met de Hulpverbandplaatsen. (Zie bijl. 6). De Chef Arts Brigade, is Chef van de dus gevormde „Verband- afdeeling" en bevindt zich in het algemeen in de nabijheid van den A.B. Ofschoon oogenschijnlijk hiermede in geringe mate wordt afge weken van de tegenwoordige organisatie, blijkt de doorvoering der voorgestelde reorganisatie vrij aanzienlijke verandering in werk wijze, materieel en personeel te eischen. De oorlogsorganisatie der voorgestelde Verbandafdeeling blijkt uit bijl. 3. 1001

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 15