bij de Brigade ingedeelden geneeskundigen dienst. [Nov. 1914. 6 stalen veldbedden (gedragen door 3 koelies), 30 tandoes Gwynfé. De goede ervaring, die wij te Nieuw-Guinea opdeden met de tent van Vliet, doet ons in overweging geven deze tent com pleet uitgerust, mede te geven bij expedities als veldhospitaal. Deze praktisch verpakte en ingerichte tent voldoet zeer goed als tijde lijke ziekeninrichting, zoolang nog niet is overgegaan tot den bouw van een ziekeninrichting in het hoofdbivak. Ook bij manoeuvres, waarbij de troepen gedurende langeren tijd op een plaats blijven, is de tent van Vliet geschikt als ziekenver- blijf te bezigen. Besluit. Wellicht ten overvloede, niettemin stellen wij er prijs op te verklaren dat bovenstaande reorganisatievoorstellen niet moeten toe geschreven worden aan betweterij of zucht tot bemoeien met ander- manszaken, doch het is onze overtuiging, dat slechts de troepenof ficier zelf leemten en gebreken in organisatiën of materieel kan aange ven, omdat hij daarmede heeft te werken. Bovenstaande beschouwingen werden trouwens in de „wetenschap pelijke bijeenkomsten" van H. H. O. v. G. te Soerabaja behandeld en mochten in het algemeen instemming verwerven, waarom de schrijver zijne voorstellen in welwillende overweging aanbeveelt en hoopt er althans de aandacht op te hebben gevestigd, dat de Geneeskundige dienst te velde c. a. een hoog noodige reorganisatie heeft te ondergaan. F. J. P. SACHSE. Kapt. G. S. 1003

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 17