bij de Brigade ingedeelden geneeskundigen dienst. [Nov. 1914. (2). Slechts als de omstandigheden zulks toelaten, zonder al te groot gevaar voor de ziekendragers, worden de ge wonden per veldbrancard naar de Hp. Vn, gebracht. Anders zullen hiertoe vuurpauzen of de nacht moeten worden afgewacht. (3). Gewonden, die na verbonden te zijn in den eersten tijd geen verdere behandeling behoeven, spoedig zullen gene zen en marschvaardig zijn gebleven, worden—voorzoo ver zij niet naar de strijdende troepen terugkeerenvoor zien van een wit fischje naar de Hd. V. gezonden, ter aanhouding aldaar. Zij die een operatie moeten ondergaan, ontvangen een rood, zij die door kunnen gaan naar de verspreidings hospitalen of naar het V. H., ontvangen een groen fischje, alvorens naar de Hd. V. te worden gebracht door de ziekendragers. (4). Lichtgewonden houden hunne wapens bij zich, doch geven— voorzoover zij dit niet reeds bij het verlaten der tirailleurlinie deden hunne patronen, op enkele na, af. De wapens en de munitie der andere gewonden worden te geschikter plaatse in de nabijheid van de Hp. V. ver zameld. 134. Na ontvangst van het bericht van het oprichten van meer dan twee Hp. Vn. geeft de Chef Arts bevel tot oprichten van de Hd. V. Tot het bepalen van de plaats hiervan, vraagt hij inlichtingen aan den A. B. (2). Wordt een stelling in staat van verdediging gebracht, dan wordt gelijktijdig de oprichting van eene Hd. V. voor bereid. (3). De Hd. V. moet zijn onttrokken aan het werkzaam artil lerievuur en zooveel mogelijk zijn gelegen achter het mid den der gevechtslinie, aan een weg en in de onmiddellijke nabijheid van huizengroepen, waar de aan te houden gewonden kunnen worden onderdak gebracht. 1009

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 23