Nov. 1914.] Beschouwingen en voorstellen omtrent den 135. (1). De taak van de Hd. V. is het verleenen van een voorloo- pig voldoende hulp aan de gewonden, het verrichten van die operatiën, welke geen uitstel gedoogen of gemakkelijk kunnen worden verricht, de verpleging van niet vervoer- bare en spoedig genezende gewonden en het transport naar de verspreidingshospitalen of het V. H. (2). Per Brigade wordt een Hd. V. opgericht. 139. Het Veldhospitaal wordt opgericht wanneer het Veldleger strijdt op zoodanige plaats, dat geen ziekeninrichting op een afstand van een dagmarsch per as aanwezig is. (2). De oprichting geschiedt op last van den Legercommandant. (3). Het V. H. moet volkomen buiten het bereik van het vij andelijk vuur zijn gelegen en zoowel met de Hd. Vn. als met de stationaire ziekeninrichtingen door goede wegen zijn verbonden. 140. Alle vaste en tijdelijke ziekeninrichtingen te velde, zoomede de Hd. Vn. en de transporten van zieken en gewonden, moeten ten allen tijde de Roode Kruis vlag en daarnevens de nationale vlag duidelijk zichtbaar voeren; des nachts wordt aan deze vlaggen een witte lantaarn met een rood kruis toegevoegd. 141. (1). Nimmer mag worden verzuimd na een gevecht het ge- vechtsveld af te zoeken ten einde zekerheid te krijgen, dat niemand daarop zonder hulp en onbeschermd tegen plundering en mishandeling achterblijft. (2). Het afzoeken geschiedt door personeel van den genees kundigen dienst, bijgestaan door troependetachementen. (3). Het begraven van de gesneuvelde militairen en van op de verbandplaatsen overledenen heeft zooveel mogelijk plaats gedurende het afzoeken van het gevechtsveld. 1010

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 24