Nov. 1914.] Korte Mededeelingen. De reserve wordt evenwel de lste reserve genoemd, de eerste lichting (ban) van den Landstorm de 2e reserve en de tweede lich ting van den Landstorm de 3e reserve. Het contingent door Bosnië- Herzegowina te leveren wordt bepaald door het zielenaantal en naar denzelfden maatstaf als voor de beide andere landen van de mo narchie is aangegeven. De militaire dienst is verplichtend en persoonlijk. De duur van den actieven dienst is bepaald op 2 jaren, waarvan uitgezonderd zijn de cavaleristen en de artilleristen. Men kan zich, tot een aantal als bij de begrooting is vastge steld, ook voor den tijd van 3 jaren bij het actieve leger ver binden. De militairen, die 2 jaren in het actieve leger hebben gediend, blijven 10 jaren in de reserve en zij, die 3 jaren in het actieve leger hebben gediend, blijven 7 jaren in de reserve. Bovendien zijn zij op 40 jarigen leeftijd van alle militaire plichten vrijgesteld. Zij, die bestemd zijn voor de Ersatzreserve, blijven er gedurende 12 jaren bij. Het gemeenschappelijke leger wordt gerecruteerd: le door loting voor de nationale militie; 2e door vrijwillige verbintenissen; 3e door benoeming van Officieren en Aspirant-officieren, die de opleidings scholen hebben afgeloopen. De contingenten, die bij de wet van 1912 zijn vastgesteld, zullen geleidelijk worden opgevoerd zooals in ondervolgend tabel staat aangegeven. Na de formatie van het contingent worden de resteerende recruten bestemd voor de Ersatzreserve Voor eene verbintenis bij het leger moet men minstens 17 jaren oud zijn. De vrijwilligers voor 3 jaren hebben de vrije keuze van het Re giment. Dadelijk na hunne indeeling worden de Ersatzreservisten opge roepen voor den tijd van 10 weken. Zij moeten daarna een oefeningstijd meemaken, die in 3 perioden elk van 4 weken verdeeld is. De reservisten, die 2 jaren dienst hebben vervuld, moeten nog vier oefeningstijdperken medemaken, waarvan de geheele duur de 14 weken niet mag te bovengaan. Voor de reservisten, die drie jaren onder het vaandel hebben gediend, is het aantal perioden gesteld op drie, waarvan de geheele duur gesteld is op 11 weken. De militairen, die hunnen diensttijd achter den rug hebben, kunnen zich telkens op nieuw voor 1 jaar verbinden, terwijl de militairen, die reeds tot de reserve behooren, eveneens in actieven dienst kunnen komen. Gereëngageerde onderofficieren genieten bijzondere voordeelen. 1048

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 62