Korte Mededeelingen [Nov. 1914. De Oostenrijksche Landstorm organiseert in geval van oorlog 109 marsch en 109 territoriale-bataljons, bovendien 30 Tiroolsche Ba taljons (waarvan 6 marsch-bataljons) ter verdediging van de grenzen van dit land De Infanterie is bewapend met het Mannlichergeweer Mod. 95 van 8 mM met dolkbajonet. Bij elk linie of landweerregiment en bij elk zelfstandig bataljon is een afdeeling mitrailleurs van 2 stukken (Schwarzlose) gevoegd. Cavalerie. Er zijn 42 regimenten cavalerie, elk van 6 Eskadrons en 1 kaderdepot, en wel 15 Dragonderregimenten (gerecruteerd in Bohemen en in de Duitsche landen) 11 Ulanenregimenten (in het algemeen gerecruteerd in Galicië) en 16 Huzarenregimenten (Hongaren). De Oostenrijksche Landwehr heeft 6 Regimenten Ulanen. De Hongaarsche 10 Regimenten Huzaren, alle van 6 eskadrons en 1 kaderdepot. De Cavalerie is bewapend met de sabel model 1904 en de repeteer- karabijn (model 1895, caliber 8 mM) Het Kader en de ruiters, die niet met een karabijn bewapend zijn, hebben een automatisch pistool van 7 mM. Geen enkel korps, zelfs de Ulanen niet, is meer met de lans bewapend. Bij elke Divisie en zelfstandige Brigade is een afdeeling mitrailleurs van 4 stukken gevoegd. Artillerie. De artillerie, waarvan de in 1904 aangevangen reorga nisatie nog niet beëindigd is, bestaat bij het gemeenschappelijke leger uit: 42 regimenten veld Artie. a 5 batterijen van 6 stukken, 14 regimenten veldhouwitsers eveneens van 5 batterijen, 8 groepen rijdende Artie. van 3 batterijen a 4 stukken, 14 groepen zware houwitsers van 3 batterijen a 2 stukken, 10 regimenten berg. art. elk bestaande uit 1 groep berg. a 4 stukken, 1 batterij bergartillerie en 1 groep berghouwitsers a 2 batterijen, 1 zelfstandige groep berg. Artie. van 2 batterijen, 6 regimenten vesting Artie. (4 van 2 bataljons en 2 van 3 bataljons), 10 zelfstandige bataljons vesting Artie. (De regimenten hebben elk 6 tot 12 compagnieën en de zelfstandige bataljons elk 4 compagnieën. Alle bataljons hebben bovendien een kader-depotcompagnie) Enkele regimenten en zelfstandige bataljons vest. Art'e. hebben een detachement luchtschippers en detachementen belast met de behandeling der zoeklichten in versterkte plaatsen. Samengevat bestaat de Vesting Artie. uit 24 bataljons of 92 com pagnieën, 23 kader-depotcomp., 14 bespanningsdetachementen, 8 detach, luchtschippers, kader voor 5 bespanningssecties en kader voor 6 secties artillerie-automobielen. Oostenrijksche Landwehr. Deze heeft 8 groepen veld Art'e. en 8 groepen veldhouwitsers van 2 batterijen a 6 stukken. 1051

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 65