Van Vreemde Legers. [Nov. 1914. Het bedieningspersoneel wordt geleverd door het teiegiaafbataljcn. Voor onderofficieren en manschappen is een nieuw model brood zak ingevoerd. De zak zelf is vervaardigd van waterdicht zeildoek van lichtbruine kleur, de draagband van een soort singelband van dezelfde kleur. Het lederwerk heeft de natuurkleur en de metalen deelen zijn bruin gelakt; zij zijn van ijzer of koper. Zie overigens afbeelding No: 1. De oud-model broodzakken worden opgebruikt, zoolang de voorraad trekt. bucfiinaart. Tot besluit van den eenjarigen vliegcursus werden in het laatst van Mei en in het begin van Juni gedurende een tiental dagen tochten tusschen Tokorozawa en Shimoshizu ondernomen. De afstand be draagt ongeveer 115 KM. De tochten werden uitgevoerd op eene hoogte tusschen 600 en 800 M. Bovendien werden kleinere vluchten, over een afstand van 48 K. M., uitgevoerd. Aan acht officieren werd het vliegersdiploma uitgereikt. Het Japansche leger heeft thans 16 gediplomeerde vliegers, afkomstig van de vliegschool te Tokorozawa. »e nieuwe vliegcursus werd den 4den Mei met 12 officieren begon nen. Om te zorgen, dat de vliegers na het verlaten van de vlieg school de eens verkregen bedrevenheid niet verliezen, zullen zij jaarlijks voor herhalingsoefeningen eenigen tijd te Tokorozawa gedeta cheerd worden. Men overweegt een voorstel om voortaan ook onderofficieren tot vlieger op te leiden. Er zouden thans 14 vliegtuigen beschikbaar zijn, gedeeltelijk afkom stig uit het buitenland, gedeeltelijk te Tokorozawa aangemaakt. De motors zijn steeds van buitenlandsch maaksel. De luchtvaartvereeniging werd verblijd door eene gift van 78000 dollar van denzelfden milden gever, een Engelschman, die onbekend wenscht te blijven, die in December 1913 reeds een bedrag van 20000 yen geschonken had. De officieren-leerlingen der Hoogere Krijgsschool maakten in Mei eene studiereis naar de slagvelden van Mantsjoerije. Dieuine reglementen en Doorschriften. Den lOden April kwam een nieuw voorschrift voor de verdere opleiding van de officieren bij den troep uit. De inhoud komt op het volgende neer: 1059 Oefeningen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 73