Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Nov. 1914. uitingen, een lezenswaardig artikel. Wij hebben voor ons leger de 4 deeling. De deelen zijn voor gemengde verbanden zoo abnormaal zwak, dat de handhaving van een dergelijk verband niet wel te verdedigen valt. 't Baart dan ook geen verwondering, dat er voorstanders zijn van een div. verband, ongeveer in den geest van de in Europa gebruikelijke divisie. De vraag doet zich dan voor, samenstelling van het geheel uit 1 divisie, of uit 21 Als men in 't oog houdt, dat misschien vrij omvangrijke deta cheeringen noodig kunnen zijn, zou er veel voor te zeggen zijn, om van de rest 1 divisie te maken. Waar echter de omvang der deta cheeringen, noch de duur vast kunnen staan, wil ons voorshands eene verdeeling in 2 divisiën het meest gewenscht voorkomen. Alsdan dus de 2deeling, met hare nadeelen, zoodat dan ook na oprichting der 2 divisiën, zoodra mogelijk de oprichting van eene 3e divisie en daarna de vorming van een aantal bezettings- en kust wachttroepen ter hand genomen zal moeten worden. Als slothandeling van deze legerorganisatie valt dan nog te verrichten het opvoeren der div. sterkte tot die eener Eur. div (b.v. tot 12 Bons Inf. a 3 Regn a 4 Bons van 1030 man, verder l afds Vd., 1 afds Veld Hw. en 1 afds Bg elk a 3 battn v. 4 st., 1 a 2 Esk. en I a 2 Cn Genietroepen) en last not least het zorgdragen voor eene af doende aanvulling in oorlogstijd van offn, kader en manschappen. M. W. B. 114-1 17. In No. 114 wordt een aanvang gemaakt met het geven van een verslag der krijgsgebeurtenissen; we kunnen de lezing ten zeerste aanbevelen, al is de Duitsch-chauvinistische taal af en toe hinderlijk en de wijze van voorstellen vermoedelijk niet altijd zuiver overeen komstig de waarheid, enfin wat dit laatste betreft: ,,'s 1st doch Krieg!" Het verslag wordt in de volgende Nos. natuurlijk vervolgd; uit den aard der zaak zullen we er slechts bij uitz. op terug komen. Tot en met 26 Aug. bevat het verslag nog geen mededeeling over wat de Duitschers „eine grosze Entscheidung "noemen. Intusschen vermeldt No. 116 aan het slot „Die grosze Entscheidung naht heran" De voorspelling is uitgekomen, intusschen anders dan de schr. gehoopt en vermoedelijk verwacht heeft, 14 dagen later waren de D. geslagen en in het strategisch defensief geworpen. No. 115 bevat een waardeerend art. over het Rumeensche ves tingstelsel. De Schr. laat zijn hoop doorschemeren, dat Rumenië de Oost.— D. zijde zal kiezen, hetgeen een steun zou geven van 250.000 man, ongerekend de vestingbezettingen. In No. 116 is een protest v. d. D legerleiding tegen de beschul diging van inhumane wijze v. oorlogvoeren opgenomen. We zouden er op willen antwoorden: In oorlogstijd wordt veel gelogen, echter 1067 I

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 81