Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Nov. 1914. We betwijfelen dit sterk, het platdrukken v. d. handel der eene partij is een zeer loonende oorlogshandeling, die zoo verlammend op die partij kan en op den duur zal werken, dat ze tegen ge- wonnen zeeslagen opweegt en tenslotte een prachtmiddel vormt om de tegenpartij te dwingen met de vloot voor den draad te komen, dan wel om vrede te vragen. Schw. Mil. BI. No. 8. bevat een opstel over de co. verhoudingen bij de art. in het gevecht. De schr wijst op de noodzakelijke verspreiding der art. onderdeelen over het gev. veld, waardoor eene centrale art. leiding hoogst moeilijk, zoo niet onmogelijk wordt. Weliswaar beschikt men over verbindingsmiddelen, zooals telefonen, maar men doet goed daar niet al te veel verwachting van te hebben. Art. ter begeleiding v. d. inf. aanval, wil de schrijver onder het co. v. d. betr. inf. cdt stellen, hij voegt er echter eene restrictie aan toe nl wanneer die art. in dezelfde gev. strook is opgesteld als de bedoelde inf. Veelal zal echter de begeleiding het beste door batt" in eene andere gev. strook opgesteld, geschieden. In verband met 't vorenst. wijst de schr. op de stemmen, die reeds opgegaan zijn tegen het verlaten van dit beginsel door het nieuwe Fr. regl. Hij doet de noodzakelijkheid uitkomen, dat de Inf. aanvoerders op de hoogte zijn van de werking der art., opdat zij geen dingen van haar verlangen, die techn. en takt. onmogelijk zijn. De hoogere art. aanvoerders zullen in den regel 1. h. gevecht moeten volstaan met, naar aanleiding v. d. hun bekende bevelen en bedoelingen v. d. A. B., hunne onderafdeelingen te voorzien van doelmatige, veelal ruim gestelde bevelen, zorg te dragen dat bij aanwezigheid van meerdere soorten art. elk der soorten tot haar recht komt en verder met te zorgen voor eene doelmatige munitieverzorging. In de aflev. treft men verder vervolgen aan van artikelen over de toepassing der verst, kunst in de Nap. oorlogen, over het schiet- wezen buiten dienst in Zwitserland en over de ontwikkeling van de vuurtaktiek. De schr. v. laatstgen. art. toont zich een voorstander v. h. gebruik v. h. geweer als vuurwapen tot in het handgemeen toe, voor de bajonet heeft hij eene souvereine minachting. journal des Sciences mil. No. 162, 163. Sedert in Fr. de 3 j. diensttijd haar beslag gekregen heeft, wordt verder ijverig gewerkt voor voorber. mil. onderricht en voor het onderhouden van de indiv. geoefendheid der reservisten. Zoowel in No. 162 als in No. 163 vindt men over een en ander beschouwingen. In een art. „l'organisation des réserves etc wijst 1C69 1. M. T. 1914. 71.

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 83