Nov. 1911.] Overzicht van eeniqe Buitenlandsche Tijdschriften. de schr. op de noodzakelijkheid de reserves niet alleen te beschou wen als aanvulling van te lijden verliezen, doch om naast de linietroepen te worden ingezet, teneinde de beslissende slagen met een max. krachten te slaan. il n'en reste pas moins dé- sirable de taper fort et tous a la fois le plus tót possible. Réserver, pour boucher les trous, des hommes qui pourraient aussi bien figurer en première ligne, est done une imprudence qu'on devrait éviter". No. 163 bevat verder een art. over de rol van Italië bij een alg. Eur. oorlog, overgenomen uit de Oost. Mil. Rundschau, waarin betoogd wordt, dat een optreden v. It. tegen de Fr. grens weinig succes belooft, dat het zenden van It. troepen via Oost. naar het operatietooneel in Lotharingen minder gewenscht is, omdat vermoe delijk de It. liever niet onder de D. aanvoering zouden gesteld worden en een aparte operatie daar niet mogelijk is. Van een op treden van It. met Oost. troepen tegen Rusl. wordt- il y a de quoi- maar gezwegen. De Oost. schr. stelt voor de It. te doen optreden van uit Lybie tegen Tunis en Algiers om daar het 19e Fr. leger korps en de Afr. troepen te binden. Hoe ze daar moeten komen, waar de Fr. -(Eng.) vloot de Middell. zee beheerscht, wordt niet ter sprake gebracht. M. W. B. 98—100. We vermelden hieruit het art. „Entschlusz und Absicht". Voor een oorlogshandeling staan in den regel meerdere wegen open. In de le pl. dient de te volgen weg gekozen te worden, waarbij men zich moet afvragen wat er door gewonnen en wat er bij geriskeerd wordt, waarbij in den regel opgaat, dat alleen veel te winnen is, door veel te wagen. In elk geval moet met beslistheid een besluit genomen worden, waartoe alle omstandigheden in overweging genomen moeten worden. Gedeeltelijk zijn die bekend, omtrent de onbekende, o a. de vijand, voornemens, zijn slechts vermoedens mogelijk. Het resultaat van het genomen besluit is dus onzeker, echter houde men in het oog, dat men in elk geval een goed houvast heeft, d. zijn n.l. de eigen voornemens. Hoe meer we weten wat we zelf willen, des te minder behoeft men rekening te houden met 's vijands omstandigheden, integendeel we dwingen hem rekening met ons te houden en plaatsen hem in onzekerheid. In M. W. 100 doet een schr. het licht vallen op het voordeel van het benutten van de part. industrie voor legerdoeleinden De Fr. staatsgeschutfabrieken waren na 5 jaren probeeren nog niet in staat een bruikbaar kanon v. d. R. Art. te leveren. Door de part. industrie 1070

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 84