Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Nov. 1914. De vrij gunstige ervaring bij den I. V. strijd (op Lombok deser teerden echter nog 14 pCt. dezer bruingerokte landsdienaren) is voor den B. V strijd van geen waarde. Bij dezen strijd is de ge legenheid tot deserteeren zoo schoon als men ze zich maardenken kan, misschien heeft de vijand er nog wel een presèn voor over. Daarom weg met hen en maatregelen beraamd tot het verkrijgen van het aanzienlijke getal treinreservisten. Inlanders zijn in ruim voldoende mate te werven. Nu de werving goed gaat, zij men er vooral niet op uit om den gang te minderen, integendeel men werke wat men kan en spuie dan uit de vechtwapens in de le plaats de talrijke totaal onbruik bare Inlandsche elementen en in de 2e plaats de velen, die bij de vechtwapens al minder geschikt zijn, doch nog uitstekend geleiders diensten kunnen verrichten en late deze categorie öf overgaan n. d. z.g. oppassersreserve, dan wel men late hen met gedeeltelijk pensioen gaan, onder verplichting als reservist ter beschikking te blijven. Mocht het door dezen maatregel nog niet mogelijk zijn afdoende in den treindienst te voorzien, welnu dan staat in de toekomst nog den volgenden weg open. Er is nu gebleken, dat de werving van Int. goed kan gaan, een tekort bij de vechtwapens behoeft dus nooit te bestaan. Bij oorlogsgevaar kan dus alle werving voor de treinen worden bestemd. Gegeven een tijd van toch minstens één maand voor we in actie behoeven te komen, kunnen deze recruten voldoende voor treindiensten zijn afgericht en kunnen we het dus zonder dw. arb. stellen. Het volgende art. geeft mede aanleiding om daaruit iets te ver-* melden; het handelt over het belang van een goede commando voering bij de treinen, we stippen er uit aan: II faut done que ceux auxquels est confié le soin d'organiser, de conduire et de mener a bon port ces immenses colonnes soient pleins d'énergie, débrouillards et surtout rompus aux détails de la pratique. A ce point de vue le conférencier n'a pas hésité a condam- ner les dipositions actuelles permettant de confier la conduite des colonnes souvent importantes a des officiers que rien n'a préparés 3 cette tcichc Ook bij ons is de Treinformatie onvoldoende om te voorzien in de gewenschte c° voering; uitbreiding is o. i. onvermijdelijk. Revue de l'arm. beige Vol II T. II. In het eerste art. toont zich de schr. een tegenstander van het „tir a volonté", dat in België, evenals bij ons, de voornaamste vuursoort is en wil het wijzigen in rafalevuur, op c° v. d. vuurleider 1073

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 87