bij de Brigade ingedeelden geneeskundigen dienst. [Nov. 1914. zijn eigenlijke dienst begint. Ook hij moet het Roode Kruisem- bleem op den mouw dragen en voorts zijn toegerust met twee veldflesschen en een kapmes, tot het verrichten van pionierarbeid in het bivak. Het Materieel. Behalve het verbinden van gewonden, rust op den Geneeskundigen dienst te velde mede de taak, lichte zieken op marsch of in bivak te behandelen. Dit vooropstellende, blijkt al dadelijk, dat het tegenwoordige materieel daarvan weinig in overeenstemming is met het doel. Thans is voor de Geneeskundige sectie meer gerekend op een miniatuur hospitaaltje, dan op een afdeeling, die tot voor naamste taak heeft, het verbinden van gewonden in het gevecht. Wollen dekens, inodore toestellen kabaaien, ondersteekpannen, zinken potten, lampen met Reichsbranders petroleum kooktoe- stellen en stalen veldbedden kunnen gerust worden geschrapt uit den inventaris, daarentegen moet een aanzienlijke hoeveelheid verbandmiddelen worden toegevoegd. Ook de medegevoerde medicijnen ter behandeling van zieken, zijn onpraktisch verpakt. Het patrouille medicijnblik, als bedoeld door den Mil. Apotheker van Giffen, I. M. T. Juni 1913 pg. 641, is bij uitstek geschikt om als „medicijneenheid" bij het Leger te worden gebezigd. Wij deden jaren lange goede ervaring met dergelijk ingerichte medicijnblikken op en tal van wapenbroeders in de rimboe zullen dit gunstig oordeel zeker wel willen onderschrijven. Het blik van den Heer van Giffen is een vervolmaking van onze geimproviseerde veldapotheekjes. Verstrekt men per Compagnie één medicijnblik van Giffen, dan is deze ruim voldoende van op praktische wijze verpakte medicijn en verband voorzien. Ook tot het uitreiken aan met spoed uit te zenden detachemen ten, kustwachten e. d. zijn deze blikken bijzonder geschikt. Thans moeten in der haast voor dergelijke detachementen eenige medicijnen bijeen worden gezocht, waarbij de geschiktheid en de hoeveelheid daarvan veel afhangt van de meer of minder praktische inzichten van den O. v. G. of Apotheker met het samenpakken belast. Bij 997

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 9