Overzicht van eenige buitenlandsche Tijdschriften. [Dec. 1914. de expeditionary force naar Fr over te voeren. Hij acht dit een kwalijk uit te voeren plan, omdat waar de beslissing te land spoedig vallen zal, de overbrenging in den aanvang v. d oorlog zal moeten plaats vinden en dan zal er door het actief optreden der D. vloot nog geen sprake van kunnen zijn. Wordt het tóch geprobeerd (met meesterschap in het Kanaal), dan moet de Eng vloot haar hoofdaandacht wijden a/d dekking v/h transport en v/d verbinding en zal daardoor minder in staat zijn om de eigen handelsvloot te beschermen of om de D vloot te bestrij den, welke dus vrijheid van handelen krijgt. Het art. besluit met de conclusie, dat het dus zaak is, de D. vloot krachtig te maken, zoodat zij niet gemakkelijk in het zuiver defensief gehouden kan worden, dus in staat blijft eene Eng. landing in Fr. ernstig te bedreigen en op die manier met het landleger samen te werken. In de aflev. vindt men verder eene globale beschrijving v. d. plannen tot verbetering v. d. Tchadaltcha- en Boulaïr-liniën en een artikel getiteld: Mesures a prendre en temps de paix pour assurer le ravi- taillement des armées en temps de guerre", waaruit we aanhalen: „L'administration mil. (allemande) d'accord en cela avec l'Etat-major est absolument convaincue qu'on s'expose a des mécomptes graves si les fonctionnaires de l'intendance n'ont pas été suffisamment préparés, dès le temps de paix, a leurs fonctions du temps de guerre, si différentes de celles du temps de paix" en verder „11 est indiscutable que la direction des opérations, de l'alimeniation et de l'approvisionnement en munitions doit être confiée a un seul person- nage et que le cdt des troupes seul doit être ce personnage. L'in tendance a ici voix consulativel'intendant intéressé - si son conseil veut avoir du poids—doit posséder de vastes connaissances militaires et un jugement sain. II faut done que, dès le temps de paix, on apporte le plus grand soin a le préparer en vue de guerre". Teneinde in een en ander te voorzien, is nu in Duitschl. bepaald, dat eene onderafdeeling der Intendance zich uitsluitend met de voorbereiding voor de oorlogstaak zal hebben bezig te houden, de officieren dier onderafdeeling nemen deel aan Gen. Stafreizen en kaderoefeningen. Achtereenvolgens worden alle intendanten een tijd bij die onderafdeeling geplaatst, zoodat na eenigen tijd de D in tendance veel beter voor haar taak berekend zal zijn dan vroeger. Journal des sciences mil. No. 166. Hieruit noemen we in de le pl. het art. „Pourquoi nous manquons d'officiers". De schr. wijt het gebrek aan 4 oorzaken n.I. le De glorie v. vroeger tijd (het art. is vóór den oorlog geschr.), toen het werk bestond uit oorlogvoeren in tegenstelling met den tegenwoordigen tijd, nu het oorlogvoerenplaats gemaakt heeft voor den zeer nuttigen maar weinig aanlokkelijken arbeid van „volks opvoeden" is geheel verdwenen. 2e Noch de wetgeving, noch de heerschende 1153

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 73