Overzicht van eeniqe buitenlandsche Tijdschriften. [Dec. 1914. geheel los van oogenblikkelijke toestanden en behoeften. In Frankrijk komt herhaaldelijk in wetten en handelingen een betreurenswaardige neiging aan den dag om aan den leiband van de omstandig heden te Ioopen en daarnaar te handelen, om van het eene idee op het andere over te springen, om te scheppen en vervolgens weer te veranderen, in plaats van met vaste hand het geschapene verder te voltooien. Het art. besluit als volgt: Eene offens. oorlogswering, zooals die in Fr. in de bedoeling ligt, eischt voor alles, èn bij de natie 'en bij het leger, eene moreele kracht, die ieder doet zeggen: „We willen, we moeten en we kunnen overwinnen". Deze kracht is alleen bestaanbaar bij absoluut geloof in de voor treffelijkheid der aanvoering en in het volkomen in orde zijn der legeruitrusting. We noemen verder een art over de nieuwe Russische instructie voor het Inf. gevecht, waarvan volgens den schrijver de voornaamste kenmerken zijn: offensieven geest, aankweeking van initiatief, de samenkoppeling van frontalen aanval met omvatting, zoodra mogelijk verwisselen van het def. voor het off. en hechten van groote waarde aan de verbindingen tusschen de onderdeden. Veel nieuwe gezichts punten zal de lezer in het art verder niet aantreffenfwe vermelden alleen, dat het Russ voorschrift toelaat, dat de als regel te vormen ondersteuningtroep der O, als de omstandigheden er toe leiden, achterwege blijft. Een mooi uitgedrukt beginsel van het reglement nemen we hier nog over: Tout militaire, depuis le commandant en chef jusqu'au simple soldat, doit considérer comme son devoir absolu d'atteindre coute que coüte l'objectief indiquéilfaut toujours avoir dans la tête et dans le coeur la volonté inébranlable de pousser l'opération a fond". y.— 1157

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 77