Tactische oefening op de kaart. 2e Serie. [Dec. 1914. worden bereid. Is dit gereed en wordt het tijd dien maaltijd te nuttigen, dan kan nog altijd worden nagegaan in hoeverre de om standigheden toelaten de keukenwagens terug te laten komen. Mocht zulks in den loop van den dag onmogelijk blijken, dan be schikt de troep toch nog over een noodration. Aangezien het nog niet geheel zeker is, dat de vijand een gevecht zal aangaan, kan nog niet verder worden gegaan dan het voorbereiden van een Hp. verbandplaats. Deze voorbereiding zal hoofdzakelijk bestaan in het uitzoeken van een goede plaats voor de verbandplaats, het verbeteren, zoo noodig, van den toegangsweg, het verzamelen van water, zoo noodig het koken daarvan en het afladen van de draagdieren. Verder zal niet mogen worden gegaan. Er wordt dus nog mets uitgepakt en wel, omdat, zoo zulks geschiedde en later bleek dat de G. S. ergens anders heen zou moeten, met het inpakken en opladen minstens een half uur gemoeid zou zijn. Van het oprichten ot zelfs voorbereiden van een Hd. V. kan uit den aard der zaak onder de gegeven omstandigheden nog geen sprake zijn. Oefening No 10. 10 uur v. m. ontwikkelt zich een gevecht. Om 12 uur 's middags wordt op den linkervleugel de Noordelijke reserve ingezet. Om 1 uur n, m. verzwakt het vuur van den vijand tegenover het front der stelling, waarheen inmiddels reeds 1 Cie. Inf. en de sectie Mitr. van de Zuidelijke reserve ter versterking zijn opgerukt. Om 1.30 uur n. m wordt de aanvankelijke bezetting der stelling eveneens ingezet om deel te nemen aan het offensief. Om 4 uur n. m. staat het ~J.aFjieme'Jt A- in de lijn 1203,9 (G. Tjibogo)—Panggragadjian 3— Tjikidang 2 en trekt de vijand in N. richting terug. Gevraagd. Ie Hoe denkt U zich de uitoefening van den Geneeskundigen dienst in den loop van den dag, aannemende, dat in totaal door het detachement A 15% verliezen zijn geleden? 2e Welke maatregelen worden genomen voor de vervolging en de verdere afsluiting van het accès? F. 1165

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 85