Ooerzicht uan eenige tijdschriften. De militaire Spectator 1914. Do. 10. Hen die gaarne de samenstelling van een ideaal cavalerie-divisie willen lezen, verwijzen we naar het eerste artikel. Overzicht van een Duitsche cavalerie-divisie op oorlogsvoet waarin een dergelijke samenstelling tot in detailswordt aangegeven. Maar men make dan geen vergelijking met toestanden bi] ons, want dat zou mogelijk ontmoedigend werken. Aan het slot vermeldt de schrijver van het overzicht. „Na het uitbreken van den oorlog is gebleken, dat bij de cavalerie-divisien "kleine gepantserde automobielen met mitrailleurs zijn ingedeeld, "die met de voorste afdeeling ter verkenning vooruit gaan. Wat wordt er in Nederland in de laatste jaren veel over gymnastiek in het bijzonder en sport in het algemeen gesproken en wat zijn de resultaten minimaal. De kapitein van de landweer A. J. Morks eeeft daarover een stukje statistiek in den vorm van antwoorden gedurende de laatste jaren verkregen van de onder de wapens gekomen miliciens. Wielrijden kan, praktisch gesprokeniedermhicienBSlechts 10 a 15 is daarin niet bedreven Maar de rubriek „Beoetent gymnastiek" is verre van schitterend, en bevat slechts 1 a \H /0 van het totaal aantal miliciens. Eenigszins gunstiger is het met het zwemmen Daarin zijn 25 a 30 bedreven, a thans voor zoover de opgave strekt, want van lang met alle miliciens kwamen de antwoorden binnen. De kapitein der infanterie C. C. de Gelder geeft een gedegen en deeeliike studie over den invloed van rivieren op de oorlogvoering. Het artikel is getiteld: „Krijgsgeschiedkundige beschouwingen over "s.^behandelt de door hem verwerkte materie als volgt: a. Eén der partijen heeft een rivier in den rug. b. Beide partijen zijn onderling door een rivier gescheiden. c. Eén of beide partijen bevindt zich aan weerszijden, c. q. cheval, van een rivier. 1140

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 60