Overzicht van eeniqe Tijdschriften. Dec. 1914.] Vestigen we nog in het bijzonder de aandacht op een artikel van den officier van gezondheid W. F. Veldhuyzen, die het heeft over „Zomer-oefeningskampen". Voor ons, die leven en oefenen in het land van den eeuwigdurenden zomer, is hetgeen S. zegt over kampkeukens, de latrines en de vliegen zeer zeker van be- teekenis. De muskiet wordt wel eens onze grootste vijand genoemd, maar de vlieg is dat niet minder. Meer en meer wordt dat ook hier in de laatste jaren erkend, maar de gevaren, welke den troep van die zijde voortdurend bedreigen (typhus, dysenterie, cholera), worden in de praktijk nog niet voldoende krachtdadig bestreden. Eenige van die bestrijdingsmiddelen worden door S. in het kort besproken. De schrijver van „De groote Europeesche krijg van het jaar 1914" zet zijn overzicht van de gebeurtenissen voort, welk overzicht thans loopt tot 23 September. De lezers hebben die gebeurtenissen reeds uitvoerig in de dagbladen gelezen, zoodat we hier volstaan met de vermelding, dat de schrijver met betrekking tot het teruggaan van den Duitschen rechtervleugel slechts een vraag stelt n.l.„Was „die hand, was die arm in die uiterste ure verzwakt door de ge weldige inspanning, die de overwinnaar zich bij zijn voortgezet „offensief had getroost?" En dan nog een vraag, ten aanzien van het Fransche leger, n.l. deze: „Zullen de Franschen echter tot het einde toe de energie en het uithoudingsvermogen bezitten om dit voordeel uit te buiten Ik betwijfel het sterk, laat S. daarop volgen. Vermelden we ten slotte nog het artikel „De operatiën van het Engelsche expeditieleger tot 7 September 1914". Na een korte inleiding, wordt in dit artikel weergegeven het rapport van veld maarschalk French aan den Minister van oorlog, welk rapport we ook reeds in de dagbladen hebben kunnen aantreffen. Niet van alle rapporten kan een getuigenis worden afgelegd, zooals S. dat van het hierbedoelde doet, n.l. dat het sober, duidelijk en betrouw baar is. N. 1142

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 62