mm mm mm Wm Onerzicht uan eenige buitenlandsche Tijdschriften. Journal des sciences mil. No. 164 en 165. In deze Nos worden de beschouwingen over voorber. mil. onderricht en herhalingsonderricht voor reservisten voortgezet. De schrijver bepleit overlating a. h. part. initiatief met steun van den staat In 164 lezen we een beschouwing over den offensieven geest van het nieuwe Fr. V V. en tegenstelling met het vorige. De schrij ver wijst op het verschil betreffende het gebruik van de Alg. Res. Het oude voorschrift uitte zich als volgt: „c'est un principe de garder une réserve, tenue soigneusement a l'abri des émotions de la Jutte, jusqu'a la solution de l'affaire, pour compléter le succès Ou limiter l'insuccès". De schr. zegt daaromtrent zeer terecht: „Si Ton a une réserve et qu'on ne la jette pas dans la lutte, a quoi sert-elle? A limiter l'insuccès? Non, il n'est pas admissible qu'une partie du tout obtienne ce que le tout n'a pu obtenir". Ook ten onzent bestaat wel eens prin cipieel in strijd met de G. H de neiging de troepenmacht te splitsen in vasthoudende en beslissende groep en bovendien in eene A. R, o. i. kan hiertegen niet genoeg opgekomen worden. Verderop vinden we in het art: „En conservant au moment suprème oü la balance menace de pencher du coté de l'ennemi, des réserves destinées a organiser de replis, a garder les flancs ou a couvrir la retraite, on iaisse échapper les dernières chances de victoire. Les réserves ne sont pas destinées a limiter l'insuccès, mais a agir offensivement dans la bataille. Un chef méconnait son devoir qui, dans la bataille décisive, renonce a la lutte avant d'avoir épuisé tous les moyens dont il dispose". Of een troepenafdeeling bij den aanval tot de vasthoudende-, of tot de beslissende-groep behoort, doet voor haar optreden niets ter zake; zij valt met alle kracht aan. De A. B. bepaalt die kracht door toewijzing van breedere strooken bij de vasthoudende groep, van smallere strooken voor dezelfde sterkte bij de beslissende groep. Terzake halen we van den schr. het volgende aan: „Mais que les effectifs soient inégaux sur des fronts égaux, ou égaux sur des fronts inégaux, l'homme qui fonce ne le sait pas et le chef qui, sur un point déterminé du terrain, pousse de l'avant, ce chef, s'il le sait, doit I'oublier". Aan het slot vermeldt de schr de bedoeling van het nieuwe reglement omtrent de verdediging, n. 1. dat deze vorm slechts een aanhangsel is van den aanval, waardoor de A. B. in staat gesteld 1143

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 63