iiii Wë 8Ü ÜS Tactische oefening op de kaart. 2e Serie. Oplossing van oefening No. 9. Naar aanleiding van de binnenkomende berichten besluit de detachementscommandant in de lijn Legok Boeahbatoe-Tjidjeroek o s vijands opmarsch te stuiten, om, zoodra de vijand voldoende troepen tot het gevecht heeft ontwikkeld, van achter den linker vleugel der stelling met alle beschikbare krachten aan te vallen. Deze beweging zal worden gesteund door de Artillerie, die in den loop van den morgen een goede stelling heeft gevonden ten N van de k van Batoereok 1. Men zal zich wellicht afvragen of het wel zoo zeker is, dat de vijand zijn krachten zal ontwikkelen tegenover het bezette front en bijv. niet zou kunnen volstaan met daartegen een schijngevecht te voeren om met de hoofdmacht op te rukken naar Bandoeng over Tjikidang 1, waar hij enkele paden open, d. w. z. niet bezet vindt Waar de vijand echter niets met zekerheid weet van de bezettingssterkte van Bandoeng, is het vrijwel uitgesloten dat hij het Detachement van Lembang 1 ongemoeid zal voorbijtrekken Die onderneming zou zeer zeker te gewaagd zijn. Trouwens mocht hij zulks doen, dan zal bij het optreden, zooals de detachements commandant te Lembang 1 zich dat denkt, zeker blijken dat slechts zwakke krachten tegen de stelling in gevecht zijn gebracht en zal het weinig moeite kosten door een algemeen offensief dien zwak ken vijand terug te werpen, zoodoende de hoofdmacht van den vijand tusschen 2 vuren brengende De Majoor A nu geeft om 9 uur v. m. het volgende bevel. D,e,tachem5nt Lembang 1, 29—8—14, 9 v. m. Majoor A. No. GEVECHTSBEVEL. Vijandelijke Cavalerie, marcheerende langs den weg Tjikole Lembang 1 werd om 8. 15 v. m., nabij Tjiboerial 2 teruggewezen en trok terug 1n N. O. richting. Vijandelijke Infanterie bevond zich om 8. 55 v. m. in de lijn Tjikole Hilir 1 Tjireod 2 Eigen Cavalerie trok terug op Tjikidang 1. 2. Mijn detachement zal den vijand aanvallen. 1163

Indisch Militair Tijdschrift | 1914 | | pagina 83