Onze Reglementen en Voorschriften. [Jan. 1915.. en zonder omslag in het bezit komt van het noodige, hetzij gratis, hetzij tegen betaling; b) het de betrokken autoriteit waarschuwt, indien iets wordt aangeboden, ter verspreiding in druk, dat in strijd is met bestaande voorschriften; c) de drukwerken, wijzigingen, enz. op een praktische manier en zonder drukfouten vervaardigd worden, in voldoende hoeveelheid, en veroorzakende aan de gebruikers een minimum van werk in den vorm van knippen, plakken, doorhalen en bijkriebelen. De uitknipsels b. v. zóódanig in te richten, dat óf heele artikelen, óf heele bladzijden overgeplakt worden, zonder dat het gekrabbel naast en tusschen de gedrukte regels, het uittellen van het 39e woord van onderen, en dergelijke noodig is. 2e. Door dit bureau worden in het Indisch Militair Tijdschrift (c. q. in andere vakbladen) in populairen stijl de voornaamste nieuwig heden aangekondigd, terwijl van alle nieuwe reglementen, voorschriften, wijzigingen, enz. middels een gedrukt formulier mededeeling wordt gedaan aan alle plaatselijke commandanten, ter opneming in de garnizoensorders, onder vermelding van prijs, en wie ze moeten hebben. Tevens periodieke uitgave van catalogi, op elk plaatsbureau ter raadpleging (en c. q. ook op andere noodig geachte bureau 's). 3e. Depots worden opgericht in de voornaamste garnizoenen van Java en op de hoofdplaatsen der buitenbezittingen (b. v. op de plaatsbureau's of in de militaire sociëteiten), alwaar alle mogelijke personen, autoriteiten, lichamen, enz. hetzij gratis, hetzij tegen beta ling, alle mogelijke drukwerken kunnen krijgen. Met dien verstande, dat het bureau „Drukwerken" voor de zgn. eerste verstrekking rechtstreeks zorg draagt. De praktijk zal voor ieder depot spoedig uitwijzen, wat gewenscht is in voorraad te bezitten; zij kunnen rechtstreeks bij het bureau (het hoofddepot) bestellen, terwijl overigens ook ieder het recht heeft om daar persoonlijk iets te bestellen, hetzij gratis, hetzij tegen betaling. 4e. De Landsdrukkerij, die meermalen zeer langzaam aflevert, waar noodig uitschakelen en particuliere drukkerijen doen leveren waardoor het niet meer zal kunnen gebeuren dat b. v. een Scherm- voorschrift in Januari 1912 door den Legercommandant wordt goedgekeurd en eerst in eind 1913 wordt uitgegeven, met inmiddels weer verouderde overgangsbepalingen, die daardoor nadere wijzi ging behoefden. 21

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 27