.Jan. 1915.] Onze Reglementen en Voorschriften. Zoo zijn er talrijke verspreide orders over verloven, pensioenen, afkeuringen, ontslag, en- en reëngagementen, bevorderingen, beoor deelingen, verzoeken, werving, enz. enz., die m.i. alle onder één hoofd of in één bundeltje waren bijeen te voegen als: Personeele zaken. Talrijke voorschriften staan in diverse algemeene orders verspreid over prostitutie, kampementsinspecties, hygiënische maatregelen, ziek ten, waarvoor men afgekeurd wordt, en dergelijke, die vereenigd kunnen worden onder het hoofd: Hygiëne. Orders over sociëteiten, wedstrijden, dagverblijven, sport, kortom alles wat dient tot veraangenaming en tot amusement. Orders over voeding; orders over materieele belangen, enz. enz. Een bundeltje „diversen" kan dan als vergaarbak dienen van alle mogelijke bijzonderheden. En dan aan alle officieren deze belangrijk ingekrompen bundel algemeene orders gratis verstrekken en de eventueele nakomers blijven verstrekken. 8e. De aldus gereorganiseerde algemeene en bijzondere orders, zoomede alle andere niet reeds genoemde voorschriften, tarieven, enz. voortaan bij wijzigingsblad wijzigen en wanneer er te véél aan verandert, totaal vernieuwen. Dan is het ook mogelijk, in het bezit te blijven van behoorlijk bijgewerkte drukwerken, want bij de gratis verstrekking of bij den aankoop krijgt men dan ook alle wijzigingen. 9e. Uit de algemeene en bijzondere orders kunnen een groot aantal toelichtingen op bestaande voorschriften verdwijnen, door die toe lichtingen daar te plaatsen (desnoods als noot van het D. v. O.), waar zij behooren, n 1. in het betrekkelijke voorschrift zelf. Een paar voorbeelden: De A.O. 1840 No. 5, houdende verbod tot inkoopen van militaire goederen door administratie-officieren, indien deze goederen onder hun toezicht worden gevenduceerd, behoort thuis in de „Regelen Materieel Beheer". De A.O. 1870 No. 141, bevelende het rapporteeren van niet tijdig uitreiken van vernieuwingen, behoort thuis in het tarief 24. De algemeene order 1882 No. 35, bevattende een toelichting op artikel 38 der korpsinstructie (bevestigen van geldkisten) behoort thuis in de instructie voor het voeren van administratie bij korpsen 24

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 30