Onze Reglementen en Voorschriften. [Jan. 1915. en detachementen. De algemeene order 1884 No. 71 (passanten huizen) en 1903 No. 14 (afstanden bij declaraties) behooren thuis in de reisregelen. A.O. 1888 No. 40 kan gebracht worden onder een of ander administratief voorschrift. Een bepaling, dat van de in de prijslijst der intendance genoemde goederen alleen aan militairen mogen verstrekt worden equipementstukken en géén stoffages (ik kan die order niet vlug genoeg naar mijn zin vinden), behoort meer eigenaardiglijk thuis in die prijslijst. Enz. enz. Ditzelfde systeem zou ook toegepast kunnen worden ten opzichte van talrijke circulaires, die toelichtingen, aanvullingen of overgangs bepalingen bevatten op reglementen, voorschriften of algemeene orders. Door ze n.l. uit te geven als noot van het D.v.O. op die voorschriften, in die voorschriften zelve; waardoor ze nietzooals thans—onder het stof der archieven in het vergeetboek raken. Wie zich de moeite getroost de algemeene en bijzondere orders, zoomede verschillende circulaires, eens door te bladeren, kan de voorbeelden bij honderdtallen vinden, waarbij het voor de hand ligt, dat het in het belang van een praktisch gebruik en in het belang van een goede opvolging der bepalingen zou zijn, indien zij waren geplaatst in het betrekkelijke reglement of voorschrift. 10e. en ten laatste, tevens het voornaamste: Zéér aanzienlijke beperking van het aantal wijzigingen, aanvullingen, toelichtingen, enz. Het uitgeven derzelve op geregelde tijden, en zooveel mogelijk gelijktijdig. Men krijgt dan ineens een heel stelletje en men gaat dan—om het eens huiselijk uit te drukken—er voor zitten. Ik hoor in gedachten tegen het vorenstaande de volgende beden kingen maken. A. Gij wilt een nieuw bureau stichten. De praktijk zal uitwijzen, dat er dan weer nieuwe circulaires, nieuwe regelingen, nieuwe cor respondenties enz, enz. ontstaan. Dat er dus nog meer geschreven zal worden. Antwoord: Neen, want de oprichting van dat bureau moet gepaard gaan met de ontlasting van alle afdeelingen van het D.vO., alle afdeelings-, gewestelijke-, plaatselijke-, korps-en andere bureau's (vooral die van kwartiermeesters, onderinspecteurs en inten danten niet te vergeten) van het beheer, de distributie, de corres pondentie enz. enz. betreffende de militaire gedrukten. 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 31