jan. 1915.] Het uniformvraagstuk van het Ned. Ind. Leger. Vernieuwingskosten volgens mijn voorstel: Gr. gr. sergen jas compl. f 10.—(')J4 j. vernieuw, dus per jaar f 6.70 1.70 Gr. gr. hoed 2.50 H j- Gummiboord 0.50 1 Gr. gr. linnen jas 240 H j. pantalon 1.64 H j. Bivakmuts 0.92 i i (2) Totaal per jaar f 15.88 rond f 16.— Het is natuurlijk de bedoeling, dat de uitgaanstenue veel gedragen wordt; normaal bijv. 's avonds van 5-8; na 8 uur desgewenscht de gr. gr. linnen kleeding. Op Zon- en feestdagen groote tenue tot 5 uur n. m. Een belangrijke vraag is thans de volgende: Is het mogelijk dat de oogenblikkelijke slechte toestand van de financiën zich tegen een snelle algemeene uniformwijziging verzetten M. i. beslist neen, omdat: le. de nieuwe voorstellen geen blijvende kostenvermeerdering meebrengen; alleen voor de eerste algemeene verstrekking een uit gave voor eens. 2e. de magazijnsvoorraden betrekkelijk spoedig zijn te verwerken; zoo is de nog aanwezige blauwe serge over te doen aan de poli- tie-korpsen enz. en zijn halssnoeren en dun treskoord te verven in de nieuwe uitmonsteringkleur. Neemt men hierbij in aanmerking, dat de beproeving van het gr. gr. serge reeds gaande is (voor de veldkleeding), een beproe ving die kort kan zijn, wijl reeds veel langer dezelfde stof door veel officieren gedragen wordt, dan staat er m i. niets in den weg om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot de zoo zeer gewenschte (1) Dit is ruim geschat. Gr. gr. serge is slechts halfwol en dus veel goedkooper dan de tegenwoordige blauwe serge. (2) Wordt niet verstrekt op de data van vernieuwing der gr. gr. sergen kleeding. yy yy „0.50 „3.60 „2.46 ,0.92 34

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 40