(Jap. Weeklij Chronicle.) Van alles wat. [Jan. 1915. de Japanners snel in centraal China kunnen binnen vallen. Met een sterke Japansche macht te Tsingtau is er geen reden tot onge rustheid over China. De Shantung - spoorweg is uitsluitend een mili taire lijn en het is noodig, dat Japan er het volle gebruik van maakt voor militaire doeleinden. Het zou intusschen wel interessant zijn een Chineesche meening te vernemen over de integriteit, verzekerd door de permanente te genwoordigheid van een Japansch leger. Circulaire Hiertoe gemachtigd door een op 28 December j. 1. gehouden alge- meene vergadering van de officieren van het garnizoen Malang brengen ondergeteekenden het volgende ter Uwer kennis. De tegenwoordige groote oorlog zal, het lijdt geen twijfel, als gevolg hebben groote en ingrijpende veranderingen in het maaat- schappelijk leven. De Regeering, en niet in het minst het Leger bestuur, zullen zich geplaatst zien voor de oplossing van zeer ingewikkelde vraagstukken. Wij doen daarom verstandig, gedachtig aan het spreekwoord: „Gouverner c'est prévoir", ons reeds nü aan te sluiten bij eene Vereeniging van Nederlandsch-lndische Officieren. Eene vereeni- ging die, vormende het intellect, de hersenen van het orgaan, waarop de Regeering—als het er op aan komt—moet kunn en steunen en ook steunen kan, voor die Regeering van onschatbaar nut zal blijken. Hoe sterker de band is die ons vereenigt, hoe nauwer het intellect van het Leger zich aaneensluit hoe hechter en degelijker de steun zal zijn, die het Leger der Regeering aanbiedt. En waar in den toekomstigen maalstroom van oeconomische en politieke veranderingen het voor de hand ligt dat het Leger in de eerste plaats de aandacht zal genieten van elementen in de Volks vertegenwoordiging en daarbuiten, die géén deskundige zijn op het gebied van militaire zaken, ja zelfs tegenover het Leger zullen staan, daar zal de Regeering met des te meer kracht de belangen van het Leger kunnen verdedigen en de door haar noodig geachte maatregelen kunnen invoeren, indien de Volksvertegenwoordiging, de Wetgevende Macht, wéét, dat achter de Regeering voorgelicht door het Legerbestuur, staat het vereenigde intellect van dat Leger. Het Officierskorps. Dat zich door zijn vereenigingsleven duidelijk en onomwonden heeft kunnen uitspreken omtrent zijne (niet op persoonlijke inzichten 59 aan alle oiiicieren Dan hef Ilederlandscii - Indische heger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 65