De Groote Oorlog. [Feb. 1915. Die kanonnen zijn, blijkens het Britsche Rapport, met eere verlo ren gegaan; de Britsche artillerie en cavalerie hebben zich blijkbaar weten te offeren voor het heil van het geheel, evenals hunne Oos- tenrijksche wapenbroeders na Königgratz. Met den lof, dien Sir John French aan Gen. Smith-Dorrien toe zwaait, zal een ieder wel instemmen. 27 en 28 Augustus. The retreat was continued far into the night of the 26th and through the 27th and 28th, on which date the troops halted on the line Noyon-Chauny-la Fère, having then thrown ofi the weight of the enemy's pursuit. Fransche troepen schijnen dien vrij overhaasten terugtocht te hebben gedekt, zoodat het zwaar beproefde Britsche Leger eenige dagen van verademing kreeg. On the 27th and 28th 1 was much indebted to General Sordêt and the French Cavalry Division which he commands for ma terially assisting my retirement and succesfully driving back some of the enemy on Cambrai. General D'Amade also, with the 61st and 62nd French Reserve Divisions, moved down from the neighbourhood of Arras on the enemy's right flank and took much pressure off the rear of the British forces. Op deze twee reserve-divisiën heeft vermoedelijk het volgende bericht uit het Duitsche Hoofdkwartier betrekking: Die Armee des Generalobersten Von Kluck hat den durch schwache französische Krafte unternommenen Versuch ernes Flankenangriffs in Gegend Combles durch ein Armeekorps zurück- geschlagen". Het lie (Duitsche) korps moet daartoe weer enorme marschen gemaakt hebben; men zie schets 4. Voorts wordt nog medegedeeld, dat het Leger onder Gen. von Bülow onder het marcheeren een Engelsch bataljon gevangen nam, vermoedelijk een, van den rechtervleugel der Britten afkomstigen en verdwaalden troep. 219

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 111