Feb. 1915.] Uit de practijk. Volgens de „opvatting in den Inwendigen Dienst, geheel berus tend op het woord „bovendien", groeten elkaar dus alle officieren, behalve de niet genoemde, doch waarschijnlijk wel bedoelde, offi cieren van Barisan en legioen van Mangkoe Negara, en zijn de min deren van Land- en Zeemacht en van Schutterijen verplicht deze officieren en e kaar te groeten, zoodat alleen de minderen van de Vrijwilligerskorpsen zijn uitgesloten Deze minderen salueeren dus noch eigen, noch andere officieren, noch elkaar, noch minderen van andere korpsen, en hebben geen recht op den groet van minderen van Vloot, Leger of Schutterijen. Er is nog veel meer en het is zeer verward en zeer ingewikkeld voor menschen met normale hersens en zeer schadelijk voor de discipline. De bedoeling van dit alles, van groet en eerbewijs en erkenning van rang is daarentegen voor ons, militairen, zeer duidelijk en zeer eenvoudig. Zou het daarom geen aanbeveling verdienen dit in het dagelijk- sche leven van den militair voorname voorschrift zoodanig te wij zigen, dat ieder officier en iedere mindere van leger, vloot, schutterij, vrijwilligerskorpsen, Barisan en legioen van Mangkoe Negara ver plicht wordt den meerdere uit onverschillig welk van de bovenge noemde korpsen te groeten? Er zou een groote vereenvoudiging mee worden bereikt, eenheid en discipline zouden er ten zeerste door worden gebaat. G. W. Calicher. bosse Opmerkingen. VIII. Bij de jaarwisseling zijn in H.M. armee weer eenige duizende administratie- en andere boeken (schietregisters en dergelijke) verwisseld De meeste dier boeken, ingebonden van gouver- nementsgedrukten, waren nog half of driekwart ledig. Duizende riemen papier, aangekocht en bedrukt van wege het militaire budget, worden wederom begraven onder het stof der archieven. Waarom toch niet kalmweg in die boeken doorgewerkt, tot dat ze volgeschreven zijn? Omdat de bepalingen zich daartegen verzetten en voorschrij ven, dat elk jaar nieuwe boeken moeten worden aangelegd en de oude moeten worden opbewaard? Welnudan moeten die bepalingen worden veranderd. 150

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 42