Van Alles Wat. [Feb. 1915. last en teneinde een terugtrekkende beweging van de infanterie tot staan te brengen, keert gemaakt, de bajonet op de karabijn doen planten en aan het hoofd van zijne bedieningsmanschappen, voor de infanterie uit, den toestand hersteld. 2e Luitenant Sejournant van het 54e Reg. Art.: Is den 28en Au gustus met zijne sectie artillerie den vijand tot op 500 M. genaderd, teneinde de infanterie te steunen. Ricquier, paardenarts le kl. bij het 4e Reg kurassiers: Heeft ge durende een aanval op den trein de verbinding tusschen den com mandant van den trein en de verschillende deelen van de dekking onder het vijandelijk vuur onderhouden. Touzet du Vigier, 2e luitenant van het 9e Reg. kurassiers: Heeft gedurende meerdere dagen eene verkenning in de vijandelijke liniën gemaakt, daarbij vele qualiteiten getoond en daarbij niet geaarzeld vijandelijke detachementen van grooter sterkte dan het zijne aan te vallen teneinde paarden te veroveren om zijne eigen, oververmoeide paarden te vervangen. Leverger, kapitein van het 71e bataljon jagers: Tweemaal ernstig gewond en gevangen genomen, heeft hij door signalen de soldaten van het 38e Reg., die een nachtelijken aanval deden, gewaarschuwd en hen aangemoedigd. Is in de Fransche liniën teruggebracht. Laferte, ruiter bij het 3e Reg Jagers te paard: Heeft, toen zijn paard onder hem gedood was, het bericht, dat hij moest overbren gen, verbrand na er van te hebben kennis genomen en heeft, ge wond door een granaatscherf, te voet zijne zending volbracht. Bernoud, luitenant bij het 140e Reg. Inf.: Den 27en Augustus met 400 man onder bevel van een kapitein van het regiment afgesneden, heeft hij, nadat de kapitein zwaar gewond was, het bevel op zich genomen, zes en vijftig dagen, voortdurend vechtend om door te breken, tusschen de Duitsche liniën gezworven en is den 20en October ten slotte met één man teruggekomen. (Hoe zou de troep in die 56 dagen aan eten zijn gekomen?) Generaal Hache, commandant van het 3e legerkorps: Heeft on verwachts tijdens het gevecht het bevel gekregen over een leger korps, dat zoowel moreel als physiek sterk geschokt was, werd onmiddellijk in de flank aangevallen, heeft groote energie en be sluitvaardigheid getoond, de houding van zijne troepen hersteld en ten slotte den vijand teruggedreven. ,159

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 51