Feb. 1915.] Overzicht van Nederlandsche militaire Tijdschriften. Wat later is er blijkbaar wel eenigen twijfel aanwezig, want dan luidt het: „In dat geval is het verre van uitgesloten, dat zoo deze krachten „een nieuwen, geweldigen stormloop op den reeds zoo uitgeputten „tegenstander ondernemen, zijn front eindelijk wijkt en de beslissing „verkregen wordt." Inmiddels zijn er zeker nog weer eenige nuttelooze aanvallen gedaan en komt er nog meer twijfel, zoodat S. zijn beschouwingen over de Duitsche doorbreking bij Yperen eindigt met de woorden: „Die mogelijkheid blijft, al heeft men na zoo herhaalde teleurstel ling alle reden aan deze oplossing te twijfelen." Van den strijd op het Oostelijk front bespreekt S. thans de ge beurtenissen na den terugtocht der Duitschers van de Weichsel op de Wartalinie. S. doet het voorkomen, alsof de Russen van plan waren van uit Polen in Westelijke richting naar Berlijn op te rukken. In verband daarmede lezen we dan ook: „terugtrekken uit de linie Kalish— Czentochowa zullen de Russen zeker niet." Toch is dat inmiddels geschied. We staan in deze meening niet aan de zijde van S. en hebben het zwaartepunt van de Russische operatiën steeds op hun linker vleugel gezocht. Sprekende over Generaal von Hindenburg zegt S: „In ieder ge- „val steekt hij verre boven de andere bekwame aanvoerders van de „Duitsche legers uit. Er is iets zeer aparts in zijn operatiën, iets „ongewoon frisch en doortastends." Jammer dat daarop dan echter volgt: „Maar daarmede is dan ook alles gezegd, omdat Dat lijkt bijna op „ce n'est pas jurer gros," wat toch geenszins de bedoeling is. N. 164

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 56