Feb. 1915.J Overzicht van eenige buitenlandsche tijdschriften. De schrijver zegt verder, dat in den regel uit de bevelen te weinig offensieven geest spreekt, ook in aanvalsbevelen, waarin veel te veel verdedigingsmaatregelen worden opgenomen en waarbij men zelfs voorzieningen treft voor een mogelijk échec. Dit alles is niet alleen overbodig - want indien noodig, gebeurt zulks van zelf - doch in hooge mate fout, omdat daaruit vrees van de leiding spreekt; het geeft bewijs van onvoldoend zelfvertrouwen, hetgeen de troep onmid dellijk voelt en zijne aanvalskracht verlamt. Besluit men tot den aanval, dan moet uit het bevel sprekener wordt aangevallen, de aanval zal slagen en daartoe wordt alles in gezet; elk achterdeurtje is in alle opzichten een groote fout. Mil. Wochenblatt No: 156-166. No: 156/157 bevat een aantal telegrammen en mededeelingen be treffende de Turksche geestdrift enTurksche overwinningen en ver der een lezenswaardigen brief van een Duitschen batterij-commandant, die bij Antwerpen zijn partij medegeblazen blijkt te hebben. Hij deelt mede, dat het herhaaldelijk noodig was, dat de batterij-com mandanten op 6 a 8 K.M. van de batterij waarnamen. Uit No: 158/159 vermelden we eenige mededeelingen over bespre kingen in het Engelsche Lagerhuis betreffende in Engeland vertoevende vreemdelingen van vijandige nationaliteit. Lord Beresford raadde de Engelsche Regeering hen achter prikkeldraad op te sluiten. Overigens is de aflevering „Turksch". Overgenomen is b.v. het antwoord der Turksche Regeering op het Engelsche protest tegen den aankoop van de 2 Duitsche kruisers. De Turksche Regeering beantwoordt dit verwijt met te wijzen op het beslagleggen door Engeland van 2 in aldaar gebouwd wordende Turksche schepen, die nog niet geleverd waren Zij werd daardoor beroofd van 2 schepen, die zij noodig had, en „hat sich natürlich beeiligt, die durch die beiden Kriegsschiffe zu ersetzen, die Deutschland so freundschaftlich an bot." Engelands grief, over het dienen van Duitsche militairen in Turkschen dienst, beantwoordt de Turksche Regeering met de mededeeling, dat zulks een zuiver inwendige aangelegenheid is en dus buiten Engelands beoordeeling ligt. Uit No: 160 161 verdient een artikel „Spatenkrieg" van den Generaal von Richter vermelding, waarin, naar aanleiding van den huidigen oorlog, op het belang van het gebruik van de schop gewe zen wordt, verder op het gewicht van aanpassing aan het terrein, waardoor het vinden en waarnemen voor den vijand zoo moeilijk mogelijk gemaakt wordt. 1) Men weet, dat Duitschland op analoge wijze beslag legde op 2 jagers, die voor onze marine in aanbouw waren. 170

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 62