Overzicht van eenige buitenlandsche Tijdschriften. [Feb. 1915. Een D. batterij, die bij Iwangorod gedurende 5 dagen onder hevig vuur stond, had slechts 4 man aan gewonden en totaal geen materieele schade. Dergelijke ondervinding deden meer D. batterijen op. De veld artie. verschiet uitsluitend G. K. T., de lichte veldhouw. G. en G. K. T. De kondschapsdienst schijnt bij de Russen zorgvuldig georganiseerd te zijn. Schr. ondervond dit zelf. Hij had op een dag 2 stellingen A en B ingenomen, zonder daar te zijn bevuurd. Den volgenden morgen vroeg veranderde hij opnieuw van stelling en kreeg den ge- heelen dag geen vuur; echter werd A van 7—9 u. 's morgens en B na 9 u onder hevig vuur genomen. Dit is alleen te verklaren door gedurende den nacht en 's morgens vroeg binnengekomen berichten, maar de schr. vraagt zich af, hoe? Want hij heeft geen vliegers of patrouilles gezien, toen hij te A en B in stelling stond. Zoo vermeldenswaard de verrichtingen van de Russ. artie. in de verdediging zijn, zoo gering zijn ze in den bewegingsoorlog. Schr. zegt: overal waar het op snelle orienteering in onbekend terrein en besluitvaardigheid aankomt, faalt de Russ. artie. volkomen. Bij den strategischen terugtocht van de Weichsellinie was het haast niet te gelooven, dat de artie. die aan de vervolging deelnam dezelfde was, die in de voorafgaande dagen bij de verdediging zoo uitste kend optrad. In 177/178 komt een bericht voor, dat de Daily Telegraph van 10 Dec. een beschrijving geeft van een aanval der Chasseurs d'A- frique. Een der lezers vjh Mil. Woch. BI. maakt de redactie echter opmerkzaam er op, dat het bericht een bijna woordelijke vertaling inhield van een aanval van hetzelfde korps, beschreven in Halévy's Récits de Guerre. L'invasion 1870/71 Hfdst. 111. Hetzelfde verhaal heeft de ronde door de Indische pers gedaan 1 In 179/180 wordt Italie's gewapende neutraliteit besproken, waar bij blijkt, dat het leger een groot tekort aan officieren heeft. De maatregelen om dat tekort aan te vullen, geven geen hoogen dunk van de militaire en moreele waarde van de nieuw gebombardeerde officieren. Interim. 181

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 73