De Groote Oorlog. [Feb. 1915. 21 en 22 Augustus. 1. The transport of the troops from England both by sea and by rail was effected in the best order and without a check. Each unit arrived at its destination in this country well within the scheduled time. The concentration was practically complete on the evening of Friday, the 21st ultimo, and 1 was able to make dispositions to move the Force during Saturday, the 22nd, to positions I considered most favorable from which to commence operations which the French Commander-in-Chief, General Joffre, requested me to undertake in pursuance of his plans in prosecution of the campaign. Bovenstaande mededeeling geeft een niet geheel juisten indruk, want uit het verdere gedeelte van het Rapport volgt, dat de Brit- sche expeditionaire macht voorloopig zou bestaan uit 3 legerkorpsen en 2 Cavalerie-divisiën, terwijl hiervan den 21sten in de lijn Mau- beuge-Valenciennes pas verzameld waren: 2 legerkorpsen, 1 Cava- lerie-divisie en 1 Cavalerie-brigade. Voorts schijnt een infanterie brigade ergens op de verbindingen te zijn geweest; vermoedelijk een reminicens uit niet-Europeesche oorlogen, waar het Fransche gebied toch bewaakt werd door Fransche troepen van tweede en derde linie. Van het ontbrekende kwam in den loop van de in het eerste Rapport behandelde operatiën slechts de 4e divisie en deze nog niet compleet bij het Leger1) aan. 1) Ordre de Bataille: Opperbevelhebber: Sir John French. Chef van den Staf: Sir Archibald Murray. Ie Legerkorps: Sir Douglas Haig. Ie Divisie: 2e Divisie 2e LegerkorpsSir Horace Smith-Dorrien. 3e Divisie: Gen. Hamilton. 5e Divisie: Sir Charles Fergusson. 3e Legerkorps 4e Divisie (niet compleet)Gen. Snow. 201

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 93