Tactische Oefening op de kaart, 4e Serie. [Mrt. 1916. Aan de hand van deze overwegingen geeft de Cdt der le Br. liet volgend bevel uit: le Brigade No. PI. 25 verharde weg Bawen Toentang. 15—1 '16, 3.10 n.m. VERDEDIGINGSBEVEL, Troepenindeeling. 1. Vijand is over de K. Toentang teruggewor pen; verder geen nadere berichten. 2. Eigen troepen Hoofdmacht legert leAmba- 1. Rechter Vak. Cdt. Majoor B. Inf. 3,4. X Mitr. 1 sectie, Art. K 1 Vd. 2. Linker Vak. Cdt. Majoor C. Inf. 1,2, 3 XX, Mitr. 1 sectie, 3. Alg. Reserve. Inf. 1,2. X. Inf. 4, XX. Mitr. 1 sectie. rawa. 3. Mijn Detachement (voormalige Voorhoede) belet den vijand de K. Toentang te over schrijden; bezet hiertoe eene stelling op linker oever dezer rivier. 4. Cavalerie blijft voorloopig voeling houden met den vijand. Uiterlijk 7 n.m. verzameld te Lh. Salam. 5. R. Vak v/m Kg. Soemoeroep t/m Kg. Mengkelan. 1 Veldwacht op R. Toentangoever voor opname eigen verkenningsafdeelingen. Sectie Art. in stelling in N. O. hoek Kg. Soemoeroep tot bestrijking Toentangdal in front R. Vak. 6. L. Vak van Kg. Mengkelan t/m Kg. Madja. 1 Veldwacht op Moh. Kerkhof tegenover Kg. Madja voor opname eigen verken ningsafdeelingen. Sectie Mitr. in stelling bij le „T"vanK. Toentang tot bestrijking Toentangdal in N. O. richting. 7. Alg. Reserve standplaats Kg. Gentong. Verbetert gemeenschap tusschen deze Kg. en beide Vakken. 8. Genie slaat ter hoogte van Mengkelan en Madja loopbruggen voor Cavalerie over de K. Toentang, bereidt deze overgangen tevens ter vernieling voor. 9. Beveiliging. Vak Cdten voorzien in eigen beveiliging; patrouilles tot 2 K. M. vóór de stelling. 10, Hp. V. aan verharden weg 300 M. ten W. van T. 534.8. Marschvaardige gewonden naar Ambara- wa, melden zich bij Ch. A. VI. 367 I. M. T. 1916. 24

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 101