Mrt. 1916.] Tactische Oefening op de kaart, 4e Serie. 11. 12. 13. 14. Gedicteerd aan: Cdten Inf. X en XX, Mitr. en Art. Schriftelijk uittreksel aan: Cdten Cav. en Genie, Ch. A. en Int. Schriftelijk aan: Cdt. Bagagetrein. Bij het opmaken van dit bevel is verondersteld, le dat de vijand bij zijn terugtocht de beide bruggen over de K. Toentang geheel heeft vernield; 2e. dat bij de uitgifte van het bevel de Telegraafafd. van den Br. Staf nog niet beschikbaar was; 3e. dat omtrent de eigen Legercavalerie geen gegevens bekend waren; en 4e. dat door den Det. Cdt. maatregelen zijn getroffen om de bagagetreinen zijner troepen te Bawen uit de marschcolonne te doen uitbuigen. Verder worden door den Det. Cdt. aan den Cdt. VL [zoo deze niet tijdig worden ontvangen] bevelen gevraagd omtrent de aanvul ling van munitie, levensmiddelen en verbandmiddelen alsmede om trent het wegvoeren van de niet-marschvaardige gewonden. Met betrekking tot den inhoud van de punten 5 en 6 van het bevel zij aangeteekend, dat het daarin vermelde omtrent de onder de bevelen der Vak Cdten gestelde Art. en Mitr. als een uitzonde ringsgeval moet worden beschouwd, aangezien in het algemeen den onderbevelhebbers de vrije beschikking moet worden gelaten over de onder hunne bevelen gestelde troepen. Bestaat echter bij uitgever van het bevel twijfel, of de onderbevelhebbers uit zich zelf geheel in den geest van den Chef zullen handelen, dan is het op nemen van dergelijke bijzonderheden gewenscht. Oefening Ho. 3. Te 10 n.m. ontvangt de Cdt. der le Br. het volgend bevel van den Cdt. van het Veldleger. Legering. Vakbezettingen in onmiddellijke nabij heid der stellingen, Cav. Lh. Salam, Alg. Reserve en Genie in Kg. Gentong. Bagagetrein bij de Korpsen. Verpleging uit Bagagetrein. Berichten naar Kg. Gentong, waarheen door Vak Cdten telefoonverbindingen aan te leggen. De Det. Cdt., A. Kolonel. 368

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 102