Tactische Oefening op de kaart, 4e Serie. [Mrt. 1916. Hoofdkwartier van het Veldleger. Ie. Sectie. No Ambarawa, 15 1 '16, 9.30 n.m. BEVELEN voor CDT. BR. 1. 1. Volgens berichten van Legercav. is vijand over Saiatiga in Z. richting afgemarcheerd met achterlating van zwakke Cav. afdee- lingen, vermoedelijk niet sterker dan >/2 eskadron, halverwege Toentang en Saiatiga. 2. Terwijl een deel der Legercav. invoeling blijft met den van Saiatiga in Z. richting afmarcheerenden vijand, zal morgen te7 v.m. het Veldleger den marsch langs den verhar den weg over Pingit (Z. W hoek Bi. XXII D) in de richting van Magelang vervolgen. Het tijdelijk aan Uw commando onttrok- ktn deel van Br. 1 heeft thans Voorposten betrokken; Voorpostenreserve is gelegerd in Kg. Djamboe. 3 Br. 1 geeft morgen ]/2 Comp. Inf dekking B T. en 1/2 Comp. Inf. dekking A.T. (waar van de achterste afdeeling is gelegerd in Kg. Antjar), welke Treinen morgen te 10.— v.m. met het hoofd onderscheidenlijk pi. 30 en pl. 24 van den verharden weg Bawen- Pingit zullen passeeren. Deze dekkingstroe pen aan te wijzen van hetDet. Toentang. Cav. van Br. 1 blijfte voorloopig achter met opdracht, vijandelijke patrouilles het overschrijden van de K. Toentang te be letten. Rest van Br. 1 marcheert vereenigd— marschorde door U vast te stellen—aan den staart van de Hoofdmacht, en zal 845 v.m. met het hoofd pl. 30 van den marschweg passeeren, op welk uur de op Voorposten staande troepen in gevolge d.z. verstrekte bevelen langs den marschweg gereed zullen staan met het hoofd bij pl. 30. Schriftelijk per Luit. V. A. K. aan Cdt. Br. 1. 0 1. Chef le Sectie P. Cdt. VL, Gevraagd: Maatregelen en bevelen van Cdt. Br. 1. E. StEBURGH. 369

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 103