De Japansche Keizermanoeuvres in October 1915. [Mrt. 1916. bekend mag verondersteld worden, dat een regiment infanterie in oorlogstijd bestaat uit 3 bataljons en eene afdeeling van minstens zes mitrailleurs, ongerekend de teiefoonpatrouille en de trein. De mitrailleurafdeeling bestaat niet in de vredesformatie van hef regi ment; zij wordt eerst bij mobilisatie opgericht uit de manschappen, die in de behandeling van den mitrailleur geoefend zijn. Hiervoor worden per compagnie eenige tweedejaarsmanschappen aangewe zen. terwijl het treinbataljon der divisie eenige paarden beschikbaar stelt. De officieren worden genomen uit de officieren van het regi ment. Derhalve, uit het regiment voortgekomen, gevoelt de mitrail leurafdeeling zich daarvan een onafscheidelijk onderdeel, hetgeen al voldoende is om eene innige samenwerking met de bataljons te waarborgen en de grondige oefening, waartoe eene detacheering van officieren en onderofficieren aan de infanterieschool te Chiba het hare bijdraagt, maakt de mitrailleurafdeeling tot die samen werking bekwaam. Alleen de commandant, een kapitein, is bere den, omdat men in Japan vindt, dat daarvoor dezelfde reden als voor het bereden zijn van de bataljonscommandanten bestaat; overigens gaat een ieder ook de luitenantssectiecommandanten en zelfs de hoornblazers, te voet, daar de afdeeling op marsch niet sneller behoeft te gaan dan de bataljons infanterie en bereden per soneel op het gevechtsveld veel te kwetsbaar is. De mitrailleurs worden alsdan door de bedieningsmanschappen gedragen. Hierbij zij nog aangeteekend, dat de bedieningsmanschappen alleen met de gewone infanteriebajonet gewapend zijn; de manschappen bij den gevechtstrein hebben het geweer. De Japansche mitrailleurafdeelingen zijn dus geen zelfstandige eenheden, die bijv. dienen om snel vooruit gezonden te worden tot het bijtijds bezetten van belangrijke punten. Voor dergelijke op drachten heeft het Japansche leger zijne brigades cavalerie met rij dende artillerie en rijdende mitrailleurafdeelingen. De artillerie. Bij de artillerie was nog niets te bemerken van toepassing van de beginselen der moderne artillerie-tactiek. Echter verdient vermelding, dat de artillerieverkenning voortvarender was dan vroeger. 321

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 55