8888 nogmaals: de Brigade (1/2 sectie)als 8888 8888 tactische en administratieve eenheid. 8888 De Redactie van het Orgaan der N. I. Officiersvereeniging heeft in Aflevering No. 2 een beschouwing gewijd aan een in het I. M. T. van October 1915 voorkomend artikeltje van mijn hand, getiteld „De brigade (1/2 sectie) als tactische en administratieve eenheid". Wat zijn nu de zakelijke tegenargumenten van de Redactie tegen het door mij geleverd betoog? Ie. Het vertrouwen in de Legerleiding zou worden veizwakt, indien werd afgebroken, hetgeen door een voorganger werd opge bouwd. Dus dan maar liever een instelling handhaven, zelfs indien het Legerbestuur, na gehouden onderzoek, tot de overtuiging zou komen, dat deze verkeerd of wellicht schadelijk was? Dit is de piëteit tegenover het werk van voorgangers wel wat te ver door gedreven! 2e. De bezwaren zullen worden opgeheven als het te kort aan kader is aangevuld, dus dienen krachtige maatregelen te worden genomen om de aanvulling te verzekeren. Werkelijk jammer, dat de Redactie niet tevens het middel aan de hand doet, hoe zulks te bereiken is. Men is nu reeds zooveel jaren bezig aar, de oplossing van dit vraagstuk, zonder dat zulks tot tastbare resultaten heeft geleid, dat eenig nieuw denkbeeld, dat inderdaad voor verwezen lijking vatbaar zou blijken, door iedereen met onverdeelde vreugde zou worden begroet. 3e. Vooral bij den aanval zal eene oplossing der sectie in gesloten brigades herhaaldelijk gewenscht zijn, alvorens tot het verspreiden wordt overgegaan. Zeker kan het voorkomen, dat zich de behoefte doet gevoelen, de sectie in kleinere gesloten afdeelingen op te los sen, maar dan zou toch even goed tot oplossing in gesloten groe pen kunnen worden overgegaan? Door elimineering van het briga- deverband wordt dan de mogelijkheid geopend, de sectie naar gelang van de omstandigheden (sterkte aan manschappen en beschikbaar kader) in 2, 3, of 4 groepen op te lossen, hetgeen bij de starre te genwoordige indeeling is uitgesloten. 324

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 58