^33 fflededeelingen betreffende het KX n. 3. beger Bij Gouvernements Besluit van 18 Februari 1916 No. 4 werd, bij wijze van tijdelijken maatregel eene Militaire Reglementen-Com missie ingesteld, welke Commissie, rechtstreeks onder de bevelen van den Commandant van het Leger staande en op diens standplaats gevestigd, bestaat uit een Luitenant-Kolonel of Kolonel van een der Wapens als voorzitter en een Kapitein van den Generalen Staf als lid. Door den Commandant van het Leger kunnen andere officieren als tijdelijke leden aan bedoelde Commissie worden toegevoegd. In verband met de instelling van voornoemde Militaire Regle menten-Commissie werd bij hetzelfde Gouvernements Besluit machti ging verleend de Legerformatie tijdelijk uit te breiden met: 1 Kolonel of Luitenant-Kolonel van de Infanterie, Cavalerie, Artillerie of Genie en 1 Kapitein van den Generalen Staf. Bij artikel 1 van het Gouvernements Besluit van 28 December 1915 No. 32 (Staatsblad No. 741) is goedgevonden en verstaan: vast te stellen: a. Regelen voor het voeren der administratie bij het Leger na mobilisatie in geval van oorlog tegen een B.V: b. Instructie voor de kampementsbeheerders, die na mobilisatie tegen een B. V. worden belast met de uitbetaling van delegatiën en de zorg voor de voeding van de in de kampementen achterge laten vrouwen en kinderen. Vorenbedoelde regelen en instructie met daarbij behoorende modellen zullen in boekvorm worden uitgegeven. 1) Verstrekt door het D. v. O. 360

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 94