Tactische Oefening op de kaart. 4e Serie. [Mrt. 1916. door het beschikbaar stellen van versterkingen een onverhoopt échec te redresseeren; 4e. Hoe sneller tot een krachtig offensief wordt overgegaan, des te minder tijd wordt den tegenstander gelaten, zich in zijne stellingen te versterken, waardoor dus de eigen kansen succes stijgen. Aan de hand van vorenstaande overwegingen vaardigt de Voor hoede Cdt. de volgende bevelen uit: Aan Cdt. Voorhoedecavalerie: Voorhoedecavalene stelt vast, of de Kgs. Geneng, Balekambang, Palasarie, Pantjoeran en Madja door den vijand zijn bezet. Aan Cdt. Voortroep Voortroep marcheert langs rijpad van „1" van Gembol naar „B" van Bawen (Z.) naar Kg. Rawan, verricht van daar openlijke ver kenning richting Kg. Asinan. Aan Cdt. Hoofdtroep Inf. 3, 4. X. onder Co. oudsten Kapitein verrichten van uit Kg. Antjar openlijke verkenning tegen Kgs Gentong, Watoegentong en Wanaredja. Rest Hoofdtroep houdt halt, hoofd ter hoogte T. 608.2 verharden weg vrij maken voor volgende troepen. Aan Cdt. Voorhoedeartillerie Verken Art. stelling, van waaruit Inf. aanval tegen N. W. rand tuinen N van Kg. Asinan kan worden ondersteund. Aan Cdt. Mitr. 1. Verken stellingen voor Mitr., van waaruit Inf. aanval tegen Kgs. Gentong, Watoegentong en Wanaredja en later tegen Boejoetan kan worden ondersteund. Deze bevelen zullen mondeling worden gegeven, of wel door een van de Officieren van den Br. Staf aan de betrokken onderbevelheb bers worden overgebracht. Welke maatregelen verder door den Voorhoede Cdt. zullen worden genomen, kan hier verder buiten beschouwing blijven, aangezien omtrent den vijand geen andere gegevens bekend zijn. Ter zake moge echter nog het volgende worden opgemerkt: In verband met den aard van het terrein, in het bijzonder van de begroeiingen, kan van de Voorhoedeartillerie alleen steun worden verwacht ten behoeve van den Voortroep. Hoewel Mitr. nimmer in staat zijn de Art. in de vervulling van hare taak te vervangen, zullen 3 en 4. X bij ontstentenis van den steun van Art. bij het stoo- ten op eene vijandelijke stelling toch den steun van Mitr. ten zeer ste waardeeren. Voor de Voorhoede Art. zal vermoedelijk eene geschikte stelling zijn te vinden ongeveer 500 M. ten W. van T. 608.2, terwijl het vuur zal moeten worden geleid van af de Z. helling van den G. Ken- dalisada. Mocht de vijand inderdaad een der vorenomschreven lijnen hebben 365

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 99