Tactische oefening op de kaart, 4e Serie. [Mei 1916. van de in te richten stelling van nut kunnen zijn, hij krijgt hiertoe de beschikking over de V.A.K.-auto van den Br. Staf, en kan voor het vervoer van materialen namens den Br. Cdt. beschikken over de lastautomobielen van den A. T. der Brigade. Ter hoogte van St Bedana (tusschen pl 31 en 32) wacht de Br. Cdt. zijne troepen in en geeft naar gelang deze hem passeeren den Korps Cdten achtereenvolgens partieel de noodige bevelen. Zoodra iedere onderbevelhebber met zijne bijzondere opdracht bekend is, wordt als resumé daarvan het volgend bevel uitgevaardigd, dat na vermenigvuldiging aan alle ondercommandanten wordt uitgereikt: 2de Brigade. No Wahar, 22-1-'16, 7.30 v.m. VERDEDIGINGSBEVEL. Troepenindeeling: 1. Vijand. Geen nadere berichten. 1. Bezetting T. 792.6. Cdt. Majoor A. Inf. 3, 4, I. 2. Rechter Vak. Cdt. Majoor B. Inf. II, M. 2 sectiën. 3. Linker Vak. Cdt. Luit. Kolonel C. Inf. VII, M. 1. sectie. 4. Voorposten. Cdt. Majoor D. Inf. 3, 4, XXI. Cav. 1/2 Esk. 5. Algemeene Reserve. a. Inf. 1, 2, I. b. Inf. 1, 2, XXI. 2. Eigen troepen. Hoofdmacht betrekt kwar tieren te Willem I, Ambarawa en in de N.O. daarvan gelegen kampongs. Legercavalerie bevindt zich vermoedelijk ten Z. van Salatiga. 3. 2de Br. bezet ter hoogte van pl. 31 een achterhoedestelling. 4. Bezetting hoogte T. 792.6 waakt in het bijzonder tegen omtrekking van den rech tervleugel. 5. Rechter vak v/m Moh. kerkhof N.W. van hoofdkampong Wahar tot tramlijn. 6. Linker vak v/m tramlijn t/m Wanakasihan. 7. Artillerie a. 1 batterij 500 M. ten W. van T. 792.6 in be wakingstelling: moet vuur kunnen brengen op het terrein vóór het Rechter vak en op de paden waarlangs de rechtervleugel der stelling kan worden omtrokken. b 1 sectie halverwege Kg. Karanganjar en Wanakasihan in bewakingstelling: moet vuur kunnen brengen op het terrein vóór het Rechter vak, langs den verharden weg en de tramlijn en tegen Kg. Goejangwarak. 567

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 105