[Mei 1916. In verband met de wijze van uitgifte van dit bevel moge worden gewezen op het groote belang, den Brigade Staf te doen beschik ken over de noodige middelen om snel bevelen te doen vermenig vuldigen. Hectogapheeren vordert vrij veel tijd en is dus slechts bij uitzondering toe te passen, hetgeen - wanneer geen gelegenheid bestaat tot dicteeren - zich als een ernstig bezwaar zal doen ge voelen. In het onderhavige geval kan er zelfs geen sprake van zijn, aangezien de schrijver met zijn schrijfgereedschap zich bij den B. T. bevindt. De oplossing ware wellicht hierin te zoeken, dat de schrijver, voorzien van een lichte schrijfmachine, in de V. A. K.- auto gezeten, steeds in de onmiddellijke nabijheid van den Br. Cdt. blijft. In korten tijd kunnen dan een 6tal, wellicht zelfs 10 lees bare afdrukken gereed zijn. Tikken op de schrijfmachine kan des noods gedurende den rit plaats hebben, hetgeen voor gewoon schrijven is uitgesloten. Oefening Do. 5. 22 Januari heeft de 4de Brigade, die ter versterking van Semarang is aangetrokken, met het hoofd harer hoofdmacht te 3 n. m. den driesprong van verharde wegen tusschen pl. 18 en 19 bereikt, en besluit de Cdt. dier Brigade, na overleg met den A. B., ter plaatse den nacht door te brengen. Van den A B. wordt tevens mede- deeling ontvangen, dat de vijand dien dag slechts weinig activiteit heeft getoond, en de 2de Br. alleen in gevecht is geweest met vijandelijke verkenningsafdeelingen, die niet verder dan Kg. Bedana zijn kunnen doordringen, terwijl de Legercavalerie zich nog te Salatiga tegenover de talrijker vijandelijke ruiterij heeft kunnen handhaven. Gevraagd: de maatregelen en bevelen van den Cdt. der 4de Brigade. E. SlEBURGH. 569

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 107