Nagekomen Stukken. [Mei 1916. 1. M. T. tevens abonné op het „Orgaan", maar geen lid zijnde van de N I O V. zou uit een finantiëel oogpunt beschouwd het ver dwijnen van het I. M. T. zelfs voordeel opleveren, maar dezen wil len niet, dat het I. M. T. verdwijnt. En moeten dus andere, dringende redenen zijn om het 1. M. l.er onder te werken en deze zijn er m. i. ook. Zou het I. M. T. zijn verdwenen en het „Orgaan uitgebreid en verbeterd, dan zal de N. 1. O. V. aan invloed aanzienlijk hebben gewonnen en winnen, vooral omdat zij het dan in haar macht heeft in het eenige militaire vaktijdschrift uitingen, welke tegen hare be langen indruischen, te beletten. Tegen hare belangen indruischen, omdat zij een strijdvereeniging is en moet zijn, wil zij voor ver- betering van de materieele positie opkomen. Maar dan zijn ook die officieren, die geen lid zijn niet alleen geen medestanders, ■n^j' !e~ genstanders, want zij steunen de vereeniging niet in haar strijd en zoo ooit dan geldt hier ten volle „wie niet voor mij is, is tegen mij". Een verschijnsel, dat over de geheele wereld is waar te nemen in de gestie van vakvereenigingen tegenover niet-georganiseerde arbeiders. En al zullen de uitingen van dien strijd wel beschaafder zijn dan in de juist genoemde milieu's, die uitingen komen en moe ten komen, zoodra de vereeniging zich krachtig genoeg denkt. Volgaarne neem ik aan, dat dit niet de richting is van het tegen woordige H. B, maar hoe lang blijft dit aan en indien de meerder heid die richting uit wil, hoe zal het dit kunnen beletten. Dat er leden zijn, die deze richting voorstaan, is mij bekend. Daarom nu vind ik deze eerste uiting van strijd van deze nog zoo jonge vereeniging zoo hoogst bedenkelijk voor ons, tegenstan ders. Wat zal de toekomst ons brengen, indien het aantal leden, dat nu reeds meer dan de helft van het officierskorps omvat, nog belangrijk is toegenomen? Zal men dan gedwongen worden zich aan te sluiten? Reeds meermalen is het woord „splijtzwam gebezigd. DeN.I.U.V. is hier de strijd begonnen, zij beseffe dit wel! De handschoen is ons toegeworpen, mij dunkt, zij moet worden opgenomen, omdat het m.i. noodzakelijk is, dezen opgedrongen strijd uit te vechten. Weltevreden, den 4den Mei 1916. J. Beumer. naschrift. Dit artikel is op bepaald verzoek van den schrijver nog in de Mei-aflevering opgenomen, om het tijdsverloop tusschen de gehouden algemeene vergadering der N. I. O. V. en het verschijnen van het artikel niet te groot te maken. 587

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 129