Bet 3apansclie teger en de Uloot in 1915, Bet heger. a. Samenstelling en sterkte. Zooals bekend nam de kamer van afgevaardigden den lsten Juni 1915 de oorlogsbegrooting aan; het heerenhuis volgde weldra en daarmede waren de uitgaven tot oprichting van twee nieuwe divi sion, van eene vliegafdeeling en van eene afdeeling radiotelegrafis ten goedgekeurd. Blijkens de begrooting worden de uitgaven tot oprichting van de twee nieuwe divisiën verdeeld over zes jaren, zoodat zij in 1922 geheel gereed zullen zijn. De manschappen van de eerste lichting voor beide divisiën zijn den lsten December j.i. opgekomen bij de korpsen, uit welker districten zij afkomstig zijn; zij zullen daar hunne eerste opleiding ontvangen en na afloop daarvan, n.l. in het begin van April ek., naar Korea vertrekken, van waar alsdan een even sterk contingent naar zijne gewone garnizoenen zal terugkeeren. De kosten van de uitbreiding van de luchtvaartafdeeling met eene vliegafdeeling zijn over driejaren verdeeld; zij zal dus in 1918 voltooid zijn. In het afgeloopen jaar werden 2 compagnieën voor de vlieg afdeeling opgericht, o.a. bestemd tot vorming van monteurs, e d. technisch personeel. In hoeverre aan een vroeger opgevat plan, om ook onderofficieren tot vlieger op te leiden, gevolg gegeven zal worden, is nog niet bekend. Naast de vliegafdeeling blijft werkzaam de commissie tot bestu deering van de luchtvaart, waarvoor op de begrooting voor het komende dienstjaar (1916-17) 200.000 yen meer, alzoo te zamen 600.000 yen, uitgetrokken werd. Een gedeelte van deze som is be stemd tot aankoop van eenige machines in het buitenland en tot aanmaak van een twintigtal in Japan. Commissie en vliegafdeeling zullen uit den aard der zaak met elkander voeling moeten houden, doch het is een groot voordeel, dat de oefeningen thans geheel afgescheiden van de proeven plaats hebben. 408

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 32