Van Allés Wat. [April 1916. Verder aangenomen, dat de verjaardagen gelijkelijk over de maanden verdeeld zijn, zoodat het gemiddelde van de in 1916 te bereiken leeftijd op 1 Juli bereikt is, en in rekening gebracht, dat we nog 3y2 maand van dien datum verwijderd zijndan is de toestand thans als volgt Rang bij de infanterie gemiddelde leeftijd diensttijd als officier Kolonel 49 jaar 7 maanden 28 29 jaar Luitenant-kolonel. 47 11 25 28 Majoor 22— 25 Kapitein 14-22 Al deze heeren kunnen geroepen worden tot een troepencommando. Zij zijn daarvoor gemiddeld veel te oud in een tropenleger, na zoovele jaren in de tropen te hebben doorgebracht. Ue kapiteins van de infanterie gemiddeld 40 jaar, de oudsten zelfs 47En dat na zoovele jaren in de tropiscne hitte zwaren dienst te hebben ge daan! „O! het physiek is nog best, we kunnen nog goed mede," zal men zeggen. „Maar heeft het physiek dan niet reeds sterk ge leden? en de zenuwen dan? en moet gij „mede" kunnen of nog de energie en de kracht hebben om voor te gaan, juist als de vermoei enis zeer groot is?" Een oorlog tegen een B. V. is geene manoeuvre van een week, waar men na de vermoeienissen van den dag lege ring en eten gereed vindt, waar 's avonds weinig meer te pikeren valt voor de troepenaanvoerders. In oorlogstijd worden zwaardere eischen gesteld aan het physiek, maar vooral aan de zenuwen, zoowel door het gevaar als door het gevoel van verantwoordelijkheid. En zijn we daarop nog berekend na zoovele jaren tropendienst? Zijn kapiteins van 40, majoors van 44, overstes van 48 en kolonels van 50 de aanvoerders voor een tropenleger? Is wat in die ran gen boven die gemiddelde leeftijden valt, eigenlijk niet te oud uitzonderingen daargelaten? Moesten de gemiddelde leeftijden van nu eigenlijk niet de maximum-leeftijden voor die rangen zijn? Kapiteins gemiddeld 35, maximum 40, bataljonscommandanten in doorsnede 4u, brigade-commandanten van 45 jaar, zijn dat niet de leeftijden, die meer voor een tropen-leger passen? Hoe die verbeteringen te bereiken? 1) De toestand wordt op deze wijze voor de kolonels wel zeer gunstig voorgesteld; de gemiddelde leeftijd van alle thans in dienst zijnde.kolonels der infanterie is nu 51 jaar. 451 44 5 4^ O O

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 75