Overzicht van eènioe Buitenlandschë Tijdschriften. (April 1916. Er is een streven de militiën der verschillende Staten te verbe teren en hun daarbij aan den invloed dier afzonderlijke Staten te onttrekken. J ,r Alles en alles, wat men zoo in de literatuur over het V S Leger leest, bij elkaar nemende, schijnt de huidige waarde van dat leger niet extra-groot; als bondgenoot voor een landoorlog moet dan ook o.i. van de V. S. niet veel verwacht worden. Intusschen is er strooming tot verbetering, groote handelshuizen b.v. geven hun employés, die zich in de militie hebben laten inlijven vrijaf voor het bijwonen der oefeningen, hun salaris gaat door en de (verloten) tijd wordt niet van hunne vacantie afgetrokken, ja zelfs is er eén huis te Boston, dat gedurende den oefentijd dubbel tractement uitbetaalt. De kroniek geeft nog meerdere voorbeelden van herleving van den wensch om weerbaar te zijn, het meest typische voorbeeld daarvan is het oprichten van kampen voor zakenmenschen, hetgeen nu sterk in de mode is. Tal van kopstukken uit den handel doen daaraan mede en betalen nog kostgeld aan den Staat op den koop toe om een maand in een kamp geoefend te worden. We vermelden ten slotte dat bij de aflevering behooren 8 oorlogs kaarten. Journal U.S.I. of India (April 1915). Geeft vooreerst een Diary of the War (van 28-6-'14 tot 6-2- 15), verder een bekroond essay over „Straatgevechten in Oostersche streken", dat niets speciaal vermeldenswaards bevat, evenmin als het daarna volgende artikel over ervaringen omtrent het gebruik van Cavalerie in de Britsch-lndische oorlogvoering. Alleen zij ver meld, dat de schrijver aan het toebrengen van „steken" veel meer waarde hecht dan aan „houwen", omdat gedurende den houw de cavalerist en het paard bloot staan aan het oploopen van verwon ding door den fanatiek Inlandschen vijand, Een lezenswaardig artikel over Britsche l.V. tactiek is „Notes on the North East Frontier", waarin men vele Nederlandsche l.V. akals zal terugvinden. We vermelden verder een opstel over British Sea-power en vertalingen uit Russische dagbladen o a. over het bruggenhoofd Przemysl, over Duitsche intrigues in Perzië en over forten der Dar danelles Journal U.S.I. of India (Juli) begint wederom met een oorlogs verslag 15 Juni). 465

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 89