XX XX XX XX Promotiekansen Door Officieren uan Gezondheid. Hebben alle officieren van gezondheid dezelfde kansen voor be vordering tot de hoogere rangen in verband met de eischen gesteld in O. M. G. D. No. 102, zooals gewijzigd bij O. M. G. D.No. 106? In Afdeeling I. sub A. zijn 4 eischen aangegeven, waaraan de officieren van gezondheid le klasse in het algemeen moeten voldoen, alvorens hun de geschiktheid voor Dirig. off, v. gez. 2e kl. kan worden toegekend. Sub B. van diezelfde Afdeeling bepaalt, dat in bijzondere gevallen daarvan kan worden afgeweken en de geschikt heid ook bij niet voldoen aan de 4 gesteide eischen kan worden toegekend, doch daarvoor is beslist noodig, dat die off. v. gez. in een of ander speciaal en voor het leger belangrijk onderdeel der geneeskunde uitmunt. De promotiekansen zijn hier dus voor allen niet even groot, doch het legerbelang vormt hier het criterium, of van de eischen voor bevordering al dan niet ten gunste van specia listen zal worden afgeweken. In Afdeeling I. sub C. zijn 2 eischen aangegeven, waaraan on voorwaardelijk moet zijn voldaan om de geschiktheid voor den rang van Dirig. off. v. gez. le kl. te kunnen verkrijgen. De be vorderingskansen zijn in dit geval dus voor allen even groot. In Afdeeling I. sub D. zijn 5 eischen vermeld, waaraan de Dirig. officieren v. gez. le kl. moeten voldoen, alvorens hun de geschikt heid voor den kolonelsrang kan worden toegekend. Sub E. van diezelfde Afdeeling geeft echter aan, dat in bijzondere gevallen daarvan kan worden afgeweken, en de geschiktheid ook kan wor den verleend, als aan de bij D. als le en 3e vermelde eischen (resp. dus in alle opzichten zeer goed hebben voldaan als dienstchef in een belangrijk gewest, en uitmunten door karakter en vakkennis) is voldaan bok zonder dat zij voldoen aan alle andere eischen. In het gespatieerd gedrukte „a 11 e" ligt opgesloten, dat dan toch aan minstens één dier andere sub D. als 2e, 4e en 5e vermelde eischen (resp. dus getoond hebben zich te eigenen voor de betrekking van hoofdofficier bij het hoofdbureau, bezit van de vereischte kennis 508

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 44