Mei 1915.] De Militair-politieke toestand van China in 1914. voorgesteld den hsün an shih en den chiang chün van elke provin cie in verschillende plaatsen te doen zetelen. Men verwacht de beslissing op deze voorstellen in het a.s. voorjaar. Met het afdanken van troepen in het omwentelingsgebied werd in het afgeloopen jaar voortgegaan, terwijl de Peiyang-troepen uit gebreid werden, zoodat de sterkte dezer troepen in het omwente lingsgebied ongeveer dezelfde blijven kon en tevens belangrijke troepenafdeelingen tegen de benden van den Witten Wolf afgezonden konden worden. Het afdanken van de kostbare, onbruikbare en ontbetrouwbaie afdeelingen in het omwentelingsgebied is, op zich zelf beschouwd, een uitstekende maatregel, doch heeft meestal ten gevolge, dat de afgedankte soldaten, die het luieren in de kazernes ongeschikt voor eiken ernstigen arbeid gemaakt heeft, zich bij de rooverbenden voegen, die geheele landstreken te vuur en te zwaard verwoesten en, zooals de benden van den Witten Wolf, soms een ernstig gevaar voor de landsregeering zijn. Het is dan ook een gewoon verschijnsel, dat de rooverbenden toenemen, naarmate de afdanking van troepenafdeelingen vordert en de regeering ziet zich daardoor voor een lastig vraagstuk gesteld. Het ontbreekt natuurlijk niet aan voorstellen om de orde en rust te verzekeren en een dezer voorstellen, afkomstig van den civielen gouverneur Szechuan, is in Februari door den President goedgekeurd en aan de andere provinciën ter navolging aanbevolen. Het bepleit te de oprichting op kosten der provincie van eene gewapende districtspolitie, welke in detachementen van 60 tot 100 man in de districten gelegerd zal worden, om zelfstandig of, zoo noodig, in onderling verband en met behulp van den militairen gouverneur, tegen de roovers op te treden. Door in dit voorstel toe te stemmen, onttrekt de regeering te Peking, indien de overige provinciën het voorbeeld van Szechuan volgen, zich aan de verantwoordelijkheid voor de inwendige orde en rust, om die aan de provinciale autori teiten over te dragen, terwijl de districtspolitie door hare zuiver plaatselijke organisatie voor deze laatsten geen machtsmiddel worden kan als de provinciale troepen van weleer, bijv. de Hsün fang tui, waardoor zij voor de regeering te Peking lastig zouden kunnen worden. 468

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 30