De Militair-Politieke toestand van China in 1914. [Mei 1915. voor de hand, dat internationale wedijver het tot stand komen van ééne groote vereeniging belet heeft. De 3de cadettenschool, welke te Nanking gevestigd worden zou, is nog niet geopend. Omtrent de 2de cadettenschool te Wuchang kan het volgende gemeld worden: De school staat onder leiding van Generaal-Majoor Hsieh Pao-tung, die, in China tot officier opgeleid, daarna acht jaren lang in Duitschland en wel bij een regiment cavalerie en op de rijschool te Hannover gediend heeft. Het aantal cadetten bedraagt 1050, ingedeeld in 8 compagnieën, elk van 3 pelotons. Het onderwijzend personeel bestaat uit ongeveer 30 officieren en ongeveer 80 burgerleeraars. Van de vreemde talen, waarvan onderwijs in één verplicht is, worden Engelsch en Japansch het meest onderwezen. De vliegoefeningen te Nanyüan (ten zuiden van Peking) werden geregeld voortgezet en zouden reeds zeer goede uitkomsten gegeven hebben. 4. Wapening en Werkplaatsen. Voortaan zullen de werkplaatsen rechtstreeks aan het ministerie van oorlog te Peking ondergeschikt zijn. Deze maatregel is al dadelijk op de werkplaatsen te Hanyang en te Tshchou toegepast geworden. Voor het onderhoud van deze inrichtingen zal het ministerie van financiën jaarlijks anderhalf millioen taels beschikbaar stellen. De werkplaatsen te Shanghai, Kanton en Chengtu zullen weldra volgen. De werkplaatsen te Hanyang zijn belangrijk uitgebreid, waarbij Deensche ingenieurs hunne hulp verleend hebben en nog verleenen. III. De zeemacht. Komt het tot invoering van weerplicht, dan zullen de voor de marine bestemde dienstplichtigen vier jaren onder de wapens blij ven, om daarna voor drie jaar tot de marinereserve over te gaan. Na afloop van dezen termijn blijven zij nog vijf jaren ter beschikking. De financiëele toestand deed de regeering van alle plannen tot reorganisatie van de zeemacht afzien. In verband hiermede werden 473 I. M. T. 1915. 31.

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 35