Mei 1915.] Het vierde Wapenfeest en de Schermsport. tairen beneden den rang van officier ligt meer eigenaardig op den weg van den Onderofficiers-Schermbond, zoomede van het Leger bestuur door het instellen van een legerwedstrijd, zooals dit voor schieten reeds is gebeurd. Afgezien hiervan, zou het m.i. beter geweest zijn om de wed strijden ditmaal in Midden- of Oost-Java te hebben gehouden. Een wapenfeest moet tevens een propaganda zijn voor de schermsport en het is gewenscht deze propaganda op meerdere plaatsen te maken. Waar de af te leggen afstanden en daardoor de kosten voor de deelnemers niet gering zijn, is het ook niet billijk deze kosten steeds te doen drukken op hen, die in Midden- of Oost- Java in garnizoen zijn. In dit verband verwijs ik naar No: XX der „LosseOpmerkingen" van den Heer Vermeer (eveneens in de Maart-aflevering), waarin die S. o.m. Malang aanbeveelt als plaats voor het eerst volgende wapenfeest met de volgende woorden: „Lekker klimaat, mooie „omstreken, pracht-soos (ook „Concordia" geheeten), een bloeiende „afdeeling van de schermvereeniging, een groot garnizoen (de kracht „en de trots van de derde brigade) en last not leasthet „oercomité van de V. v. N. I. O. Kortom „geknipt" voor feesten". In denzelfden geest zouden we voor Midden-Java Magelang kunnen aanprijzenEveneens een lekker klimaat, eveneens mooie omstreken, eveneens een pracht-soos met eigen pardon! tooneel- zaal, eveneens een bloeiende afdeeling van de schermvereeniging, eveneens een groot garnizoen, en last not least als ik mij niet vergis—eveneens een comité van de V. v. N. 1. O. In deze garnizoenen zal het onder dak brengen der niet-officieren, voor geval de N. I. O. S. zich wil blijven belasten met het organi- seeren van wedstrijden dezer militairen, ook geen moeilijkheden geven, dunkt me. Malang biedt bovendien grooter kans, in verband met de nabijheid van Soerabaja, dat de Marine zal deelnemen Wellicht vindt het bestuur in het vorenstaande voldoende redenen om het volgende wapenfeest in Midden- of Oost-Java te houden. Het programma der wedstrijden was overladen. Voor deelnemers, die op 3 en 4 wapens aan de personeele wedstrijden, daarenboven ook meestal als vertegenwoordigers aan de afdeelingswedstrijden 482

Indisch Militair Tijdschrift | 1915 | | pagina 44